Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór odmy - który to


Repik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !
Mam takie pytanie ponieważ auto nie równo pracuje na biegu jałowym. Po ściśnieciu wężyka który idzie od kolektora do odmy wszystko wraca do normy. Po przeszukaniu forum znalazłem, że przyczyną będzie to zawór odmy ? Byłem u mechanika i zamówił taką część:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-vw-1-8t-odma-06a129101a-i6235856910.html

Natomiast ja szukając na forum byłem przekonany, że to jest bardziej coś takiego:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/zawor-odmy-a3-a4-a6-passat-1-8t-96-035103245a-i5947145748.html

Proszę o pomoc , która to z tych części powoduje takie objawy. Sprawa dosyć pilna, gdyż jadę zaraz w trasę ponad 1500km samochodem.

PS. Auto to Audi A4 1.8t 163km 2006r.

Pozdrawiam Repik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś potwierdzić jeszcze czy numer OEM: 035 103 245A, odpowiadaj tej części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kod silnika BFB to poprawny nr to 035 103 245G kolor zielony.

Mój BFB Z 2004 roku jakoś dziwnie chodził na tym z końcówką A. Pojechałem do ASO, po VINie sprawdzili i wyszedł ten z końcówką G (taki też był oryginalnie na aucie) więc wymieniłem jeszcze raz i teraz jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić jaki mam kod silnika ? Dopiero co kupiłem to auto i nie mam pojęcia gdzie taką informację sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić jaki mam kod silnika ? Dopiero co kupiłem to auto i nie mam pojęcia gdzie taką informację sprawdzę

audi_engine_code_awm_2.jpg

Proszę, dodatkowo jak podjedziesz do ASO VW, audi czy skody i podasz VIN to odbiorą Ci odpowiedni zaworek. Koszt w ASO jakieś 45zł. Toprana czy innych zamiennikow bym nie brał...

Edytowane przez punkforever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...