-
zawór odpowietrzajacy skrzynie korbowa
Sitar dobrze mówi, objawy wskazują na ten zaworek co pokazał. Sam wymieniałem u siebie, koszt w ASO we Wrocławiu 3 lata temu - 48 zł. Można samemu wymienić. Po ściągnieciu zborniczka wyrównawczego dojście jest ok
-
Falowanie obrotów.
Jak masz problem z obrotami. Weź rurę która wychodzi z kolektora ssącego ściśnij, nawet ręką. Jeśli obroty "sie ogarną" to do wymiany "zawór odpowietrzający skrzynię korbową", ale jego wymiana tylko i wyłącznie na oryginał. 2 lata temu we Wrocławiu w ASO koszt 47 zł.
- Błędy
-
Co z tym olejem?
Dayd_4 W te auta wchodzi 3.8l oleju, a nie 4.2
-
Co z tym olejem?
Nie masz czasem uszkodzonej tej rurki w która bagnet wchodzi ? Ewentualnie źle zamontowaną ? Raczej jak na bagnecie już nic nie pokazuje to kontrolka by Ci się zaświeciła. Możesz też "spuścić" olej z miski i zobaczyć ile go wyleci, wtedy będziesz miał pewność ile teraz jest w misce.
-
[BFB] Wymiana pompy paliwa - jaki wkład?
A co to za filtr pawlia ? Ja u siebie po wymianie filtru paliwa, przejechaniu 1k km też miałem wyciem. Również byłem przekonany, że to popmpa, a okazało się, że to filtr pawlia był uszkodzony (a zakładałem bosh'a). Założyłem drugi, dokładie tej samej firmy i spokój
-
Pomożecie w doborze oleju
Dlaczego 10W40... Producent zaleca 5W40 i nie ma znaczenia czy auto ma przejechane 50k cz 350. Tylko i wyłącznie 5W40. Zawsze mnie zastanawiało myślenie ludzi "... a bo auto ma przejechane X kilometrów to zalewam 10W...". Gdzie auta sprawdzane pewnie maja przejechane nie X a 2X kilometrów, ale pomijam ten fakt. Ja jestem zdania, że trzeba lać to co zaleca producent, nie patrząć na kilometry.
-
Pompa paliwa 1.8 bfb
Ja miałem takie objawy jak Ty, miałem założony filtr paliwa "bosha" po wymianie na kolejny "bosh'a" wszystko jest ok. Też obstawiałem na pompę, ale okazało się, żę to filtr.
-
Obciążenie silnika
Obstawiam czujnik położenia wałka korbowego. Natomiast jeżeli czujnik byłby uszkozdony powinien być pokazany błąd przy odczycie.
-
silnik 1.8t
Natomiast stwierdzenie, że były montowane "te słabsze" jest błędne. 1.8 tfsii miały 120km i 160km. Natomiastw B7 był montowany 1.8t BFB z 163km ;)
-
Lubi sobie zgrzytac
Stawiam na napinacz paska wielorowkowego. "Zaciągnij" ręczny, złap ten napinacz jakimś kluczem idelikatnie spróbuj autem ruszyć. Jak nie będzie zgrzytania to napinacz do wymiany.
-
Audi a4 b7 1.8T pytań kilka :)
Moim daniem ten zasięg jest bardzo kiepski. Ja przy normalnej jezdzie jak tankuję do pełna to mam 880-940km. Raz udało mi się nawet przy delikatnej jeździe wlecieć na 1080km zasięgu.
-
BFB gdzie jest pompa paliwa?
Jesteś pewien że to wina popmki ? U mnie piski też były, byłem przekonany, że pompa się kończy, w momencie gdy zaczęło "śmierdzieć" benzyną pojechałęm do mechanika i okazało się, żę filtr paliwa (bosh'a) uszkodzony był - wymieniony miesiąc wcześniej. Założyłem nowy, ponownie z bosha, wszystko działa ładnie do dziś.
-
Wychodzi bagnet z osłoną.
Miałem dokładnie tak samo, nawet po chwili zaczął się olej pojawiać w miejscu gdzie wchodzi/łączy się "obudowa" do miski. Okazało się, że źle zamontowany była, po poprawie nie ma problemu z wyciąganiem bagnetu i oleju już nie widać :) Wrzuc ewentualnie zdjęcie. Postaram się spojrzeć co nie tak jest.
-
kontrolka katalizatora
Przeciez to diesel, a tutaj jest sekcja 1.8t -> BENZYNA
Repik
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta