Treść opublikowana przez Repik
-
zawór odpowietrzajacy skrzynie korbowa
Sitar dobrze mówi, objawy wskazują na ten zaworek co pokazał. Sam wymieniałem u siebie, koszt w ASO we Wrocławiu 3 lata temu - 48 zł. Można samemu wymienić. Po ściągnieciu zborniczka wyrównawczego dojście jest ok
-
Falowanie obrotów.
Jak masz problem z obrotami. Weź rurę która wychodzi z kolektora ssącego ściśnij, nawet ręką. Jeśli obroty "sie ogarną" to do wymiany "zawór odpowietrzający skrzynię korbową", ale jego wymiana tylko i wyłącznie na oryginał. 2 lata temu we Wrocławiu w ASO koszt 47 zł.
- Błędy
-
Co z tym olejem?
Dayd_4 W te auta wchodzi 3.8l oleju, a nie 4.2
-
Co z tym olejem?
Nie masz czasem uszkodzonej tej rurki w która bagnet wchodzi ? Ewentualnie źle zamontowaną ? Raczej jak na bagnecie już nic nie pokazuje to kontrolka by Ci się zaświeciła. Możesz też "spuścić" olej z miski i zobaczyć ile go wyleci, wtedy będziesz miał pewność ile teraz jest w misce.
-
[BFB] Wymiana pompy paliwa - jaki wkład?
A co to za filtr pawlia ? Ja u siebie po wymianie filtru paliwa, przejechaniu 1k km też miałem wyciem. Również byłem przekonany, że to popmpa, a okazało się, że to filtr pawlia był uszkodzony (a zakładałem bosh'a). Założyłem drugi, dokładie tej samej firmy i spokój
-
Pomożecie w doborze oleju
Dlaczego 10W40... Producent zaleca 5W40 i nie ma znaczenia czy auto ma przejechane 50k cz 350. Tylko i wyłącznie 5W40. Zawsze mnie zastanawiało myślenie ludzi "... a bo auto ma przejechane X kilometrów to zalewam 10W...". Gdzie auta sprawdzane pewnie maja przejechane nie X a 2X kilometrów, ale pomijam ten fakt. Ja jestem zdania, że trzeba lać to co zaleca producent, nie patrząć na kilometry.
-
Pompa paliwa 1.8 bfb
Ja miałem takie objawy jak Ty, miałem założony filtr paliwa "bosha" po wymianie na kolejny "bosh'a" wszystko jest ok. Też obstawiałem na pompę, ale okazało się, żę to filtr.
-
Obciążenie silnika
Obstawiam czujnik położenia wałka korbowego. Natomiast jeżeli czujnik byłby uszkozdony powinien być pokazany błąd przy odczycie.
-
silnik 1.8t
Natomiast stwierdzenie, że były montowane "te słabsze" jest błędne. 1.8 tfsii miały 120km i 160km. Natomiastw B7 był montowany 1.8t BFB z 163km ;)
-
Lubi sobie zgrzytac
Stawiam na napinacz paska wielorowkowego. "Zaciągnij" ręczny, złap ten napinacz jakimś kluczem idelikatnie spróbuj autem ruszyć. Jak nie będzie zgrzytania to napinacz do wymiany.
-
Audi a4 b7 1.8T pytań kilka :)
Moim daniem ten zasięg jest bardzo kiepski. Ja przy normalnej jezdzie jak tankuję do pełna to mam 880-940km. Raz udało mi się nawet przy delikatnej jeździe wlecieć na 1080km zasięgu.
-
BFB gdzie jest pompa paliwa?
Jesteś pewien że to wina popmki ? U mnie piski też były, byłem przekonany, że pompa się kończy, w momencie gdy zaczęło "śmierdzieć" benzyną pojechałęm do mechanika i okazało się, żę filtr paliwa (bosh'a) uszkodzony był - wymieniony miesiąc wcześniej. Założyłem nowy, ponownie z bosha, wszystko działa ładnie do dziś.
-
Wychodzi bagnet z osłoną.
Miałem dokładnie tak samo, nawet po chwili zaczął się olej pojawiać w miejscu gdzie wchodzi/łączy się "obudowa" do miski. Okazało się, że źle zamontowany była, po poprawie nie ma problemu z wyciąganiem bagnetu i oleju już nie widać :) Wrzuc ewentualnie zdjęcie. Postaram się spojrzeć co nie tak jest.
-
kontrolka katalizatora
Przeciez to diesel, a tutaj jest sekcja 1.8t -> BENZYNA
-
Podwyższone obroty oraz gwizdanie podczas dodawania gazu
Zastanawia mnie jedna rzecz, ja u siebie gdy miałem uszkodzony DV i "świrował" na obrotach to w momencie gdy ścinąłem wąż co idzie od kolektora, o którym wspomniano wyżej, problem minął. Wtedy właśnie padło na ten zawór, kupiłem w ASO we Wrocławiu nowy za 49 zł, 3 lata temu i spokój :)
-
[B7 BFB Quattro] - Zgrzyt przy lekkim dodaniu gazu podczas jazdy.
Jak na moje to łancuch. W pierwszej kolejności sprawdzenie ciśnienia oleju, miska w dół + czyszczenie smoka. Wygladą tak jakby w górnych partiach troche za słabe ciśnienie oleju było. Znajomy u siebie miał dokłanie takie same dźwięki, zbagatelizował je i wałek rozrządu pękł, po ściągnięciu miski okazało się że smok był zawalony
-
Rozrząd z łancuchem
O ile za pasek + częsci i robote cena 800 zł jest ok moim zdaniem - cały przód trzeba rozebrać żeby się do niego dobrać. Cena za łańcuch + napinacz troche nawet mała bym powiedział. Z tego co się orientuję te rzeczy kupowac należy tylko i wyłącznie oryginalne. Dodatkowo dlaczego chcesz go wymieniać ? Jeżeli go słychać chwilkę przy odpaleniu to bym nie ruszał. Zamiast wymieniać na ślepo, pierwsza rzecz to sprawdzenie ciśnienia oleju, miska olejowa w dół + czyszczenie smoka. Jeżeli nadal wtedy będzie słychać łańcuch to wtedy bym go wymienił.
-
Błąd ABS i ESP
Miałem u siebie podobny problem. Z tym, że jak "pomopowałem" pedałem stopu to był przez chwile spokój. Założyli mi przy mnie nowy czujnik (pod pedałem stopu), ujechałem 200m i błąd wrócił. Przyejchaem z powrotem na warsztat, wzięli drugi dokładnie tej samej firmy czujnik, wymienili i problem zniknął. Także zdaża się, że nowe są uszkodzone również jak widać.
-
Dziwny dźwięk podczas dodawania i puszczania gazu, czy to dwumasa?
Sprawdzałeś ciśnienie oleju? Mi ten dźwięk przypomina łańcuszek rozrządu
-
Usunięcie egr
Z tego co się orientuje to te silniki nie mają zaworu EGR tylko Combi Valve ;)
-
Wymiana silnika?
Przy kosztach jakie zamierzasz ponieść, nie oszczędzał bym na naprawie turbo. Ostatnio bardzo fajny artykuł czytałem, ze za 1200 zł turbo naprawiają handlarze., a osoba która chce auto dla siebie nie oszczędza. Przede wszystkim cały układ dolotowy do czyszczenia jest. Samo wymienienie turbiny bez znalezienia przyczyny jej zajechania troche mija się z celem bo za chwilę możesz mieć kolejną wymienioną.
-
Dużo bierze oleju
Taka mentalność Polaków, przebieg +200to zmieniam na gęstszy ... Olej leje się taki jaki producent zaleca niezaleznie od przebiegu tyle i aż tyle. Zmiana oleju nie wyeliminujE Ci poboru oleju. Szukaj w pierwszej wersji wycieków, spraw turbo czy nie popękane. Jak wygląda rura wydechowa - jest na niej taka jakby "sadza" ?
-
Dziwny dźwięk po uruchomieniu na zimnym silniku
Jaki masz zalany olej ? Sprawdzałeś ciśnienie oleju ?
-
Auto nie ciągnie 1.8t bfb
Co do drugiego błędu, układ SAI nie ma wpływu na moc samochodu, bardziej ma wpływ na ekologie