Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem - kontrolka świec i kontroli spalin


Kamil Baranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem - może ktoś już się ktoś z tym spotkał. Otóż, dziś rano w trakcie jazdy zapaliły się świece żarowe, spadek mocy. Dziś po południu w trakcie odpalania pojawiła się dodatkowo kontrolka systemu kontroli spalin. Sprawa ma się tak, że 18. czerwca spotkała mnie podobna sytuacja, w ASO stwierdzili, że do wymiany jest czujnik kontroli spalin okej, wymienione, brak błędów, wszystko śmiga, działa etc. Po takim czasie problem wrócił. Mogę mieć do czynienia z tym samym czy coś nowego wyszło? (dot. A4 B8 3.0 TDI).

Edytowane przez Kamil Baranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kompa trudno stwiredzic co jest :wink:

Jedz do ASO i reklamuj

Porażka z tym ASO, najbliższy termin 7. lipca ... no cóż trzeba czekać, jestem ciekaw czy ponad sześć stówek poszło w błoto przy pierwszej wizycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co jeździsz do ASO... większych partaczy w okolicy nie ma ?

znajomy kupił używaną skodę (z salonu) to w ASO dwa razy wymieniał świecę a gratis wycieli mu DPF'a.. albo usiłowali bo nawet to spartolili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to problem z tą samą częścią co ostatnio, mając fakturę za wykonaną odpłatną naprawę mogę zażądać od nich naprawy gwarancyjnej czy oni tak w ogóle udzielają gwarancji na wymieniane części?


to po co jeździsz do ASO... większych partaczy w okolicy nie ma ?

znajomy kupił używaną skodę (z salonu) to w ASO dwa razy wymieniał świecę a gratis wycieli mu DPF'a.. albo usiłowali bo nawet to spartolili.

Był drugi autoryzowany serwis cieszący się lepszą opinią (a jest tak do tej pory) lecz już nie mają autoryzacji i z tego co mówili nie mają na tyle aktualnych danych czy czegoś tam odnośnie podłączenia do kompa.


Czy ktoś z Was wie, w którym momencie rozpoczyna się pasywne jeżeli dobrze pamiętam, wypalanie sadzy w filtrze DPF? Przy wcześniejszej naprawie i tych samych kontrolkach zapalała się też sporadycznie kontrolka DPF, lecz oni nic nie stwierdzili i wymienili tylko czujnik o którym wspominałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był drugi autoryzowany serwis cieszący się lepszą opinią (a jest tak do tej pory) lecz już nie mają autoryzacji

a potrzebne Ci to do szczęścia ?

z tego co mówili nie mają na tyle aktualnych danych czy czegoś tam odnośnie podłączenia do kompa.

co druki na forum ma soft do Twojego auta. Po za tym bez przesady to już ma swoje lata..

Znajdź kogoś z VCDS'em albo jedź do jakiegoś fachowca, będziesz znał błędy to będzie można pomyśleć a nie wymyślać.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza sytuacja, zgasły świece żarowe. Paliła się kontrolka check engine, która po pokonaniu dystansu kilku km w trakcie jazdy zgasła.

Czy ktoś się orientuje w którym momencie załącza się wypalanie DPF, co na to wskazuje?


Kolejne pytanie, jeżeli w tym momencie nie świecą mi się żadne kontrolki to czy jest sens podpięcia pod kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...