Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, jestem oświetleniowcem. Ale montować specjalnie halogeny?? Nie bardzo mi się to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kloszu lamp fabrycznie mam 4 punkty świetlne: Postojówki, mijania, długie, przeciwmgielne. Ja chce podłączyć pod przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kloszu lamp fabrycznie mam 4 punkty świetlne: Postojówki, mijania, długie, przeciwmgielne. Ja chce podłączyć pod przeciwmgielne.

Hmy to może ja też mam tylko jeszcze nie wiem. Jutro się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to skomplikowaliście - ja użyłem takiego zestawu

http://www.szafirek.pl/index.php/,details,id_pr,6054.html

wywalając układ zasilacza 220V, i stosując zamiast niego diode zenera 12V, dodatkowo do zestawu dołożyłem przekaźnik 5A który steruje sygnałem na przekaźnik świateł dlatego że halogenów nie mam.

wykorzystałęm sygnał z centralki na otwieranie klapy bagażnika i teraz po przytrzymaniu 3 knału pilota załączają mi sie światła tak długo jak przytrzymam pilota - układ działa tylko po zmroku - koszt 16zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślałem ale nie każdy ma przycisk do otwierania klapy, a pozatym to ma być automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolega pisał że m ten moduł od domykania to wystarczy w szereg wpuścić sygnał przed przekaźnikiem i będzie miał załączanie świateł n 10 sek, z tym układem co jest u mnie załączanym tylko po zmroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika to 10 sekund?? Jak z działania pompy to niestety tak nie zadziała. Bo impuls faktycznie jest puszczany na 10 sekund, ale pompka wyłącza się gdy zamkną się drzwi czyli jakieś 2-3 sekundy i pompa wyłącza styk, co powoduje że nie ma przepływu prądu i przekaźnik puści. To 10 sekund to jest czas maksymalny pompy, żeby jej nie spalić w przypadku jak by się przetarł (lub uszkodził) wężyk od pneumatyki, bo wtedy drzwi się nie zamkną i pompka by chodziła na okrągło.

A teraz pytanie za 100 pkt, a gdzie dokładnie się włączyć z tym przekaźnikiem??

Jeżeli raz podawana jest masa, a raz +12 tym samym przewodem to przekaźnik w jednym przypadku nie zaskoczy (bo różnica potencjałów jest równa 0), dlatego trzeba zastosować 2 przekaźniki

Jeżeli sterowanie odbywa się za pomocą 2 przewodów podających masę to trzeba zastosować jeden przekaźnik z diodami.

Więc w sumie lepiej założyć czasowy przekaźnik i z tą czujką zmroku to dobry pomysł, bo po co mają się zapalać w dzień.

Co do 3 przycisku to jest dobre rozwiązanie jeżeli ktoś ma taki przycisk i jeżeli nie zamierza wykorzystać go do otwierania bagażnika. Najłatwiej je zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej kolega pisał że ma osobny moduł do domykania co trzyma sygnał 10sek. przeczytaj wyżej - ja myślałem żeby w ten moduł się wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie ten temat, sorrki pogubiłem się w tematach i zrobiłem troche zamieszania.

Przeakźnik musisz podłączyc równolegle, czyli wziąść plus z tej centralki (modułu domykania szyb) a drugi koniec do masy. Jak włączysz w szereg to nie zadziała, bo po kilku sekundach gdy już się wszystko zamknie to nie będzie przepływu prądu i przekaźnik puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...