Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navigation Plus problem z dźwiękiem


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam problem z moją nawigacją czy jak kto woli radiem, jest to model Navigation Plus ze zmieniarką na 6 CD. Wczoraj podczas normalnej jazdy nagle na wyświetlaczu między zegarami pojawił się napis PHONE i ESKA bo taka stacja była włączona. W głośnikach był szum i trzaski jakby ktoś coś nieudolnie podłączał do wejścia AUX i dotykał wtyczki. Trwało to jakiś czas nie mogłem włączyć muzyki ani przełączyć stacji bo cokolwiek bym włączył to poza napisem np CD2 TR1 nadal był napis PHONE. Wyglądało to jakby radio przełączyło się na telefon którego fizycznie w aucie nie ma ale chyba jest jakiś moduł albo radio jest w to wyposażone. Nie wiem jak to wyłączyć, nawet po wyłączeniu radia szum był i trzaski oraz po zgaszeniu silnika. Sądziłem że system to uśpi i może rano będzie OK ale rano okazało się że nie mam prądu kontrolki się żarzyły ale rozrusznik nie zadziałał. Po odpaleniu od stacji radio dalej nie działa ale w głośnikach jest chyba cicho. Co to może być?????

Dodam że wczoraj kilka razy muzyka sama nagle zaczęła grać ale też sama się wyłączała i pojawiał się napis PHONE.

Czy coś jakiś sygnał przełącza radio w tą funkcję? Bo myślałem o tym by odciąć pin na małej kostce gdzie jest zmieniarka ten oznaczony jako PHONE +

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-e czy rns-d ? Skoro radio wyssało prąd to nie wyłączyło się lub coś w radiu jest uszkodzone i pracuje na zwarciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-D i wczoraj odpiąłem od niego wtyczkę z zasilaniem ale zostały głośniki zmieniarka, wyjścia na wzmacniacz oraz na FIS i dziś aku empty nawet kontrolki się nie zapaliły, pytanie czy jest jakiś moduł telefonu który ma swoje zasilanie i on przełącza radio w pozycję PHONE bo może to on mi zjada aku i wystarczy go odłączyć od zasilania??


Nikt nie ma pomysłu jak pomóc?? Dziś odpiąłem bezpiecznik bodajże nr 8 opisany jako PHONE i co?? Radio dalej wyświetla na ekranie że jest w pozycji PHONE szumi w głośnikach i zżera mi coś prąd. Odłączałem z zasilania radio prąd znikał teraz odłączyłem bezpiecznik PHONE prąd znika jutro chyba odłączę radio i zostawię odłączony bezpiecznik z PHONE jeśli zniknie to prąd to znaczy że mam dwie usterki?? Na radiu nie ma żadnego przycisku który przełączał by z funkcji PHONE na CD lub RADIO Co teraz?? Zmiana radia??


Kończymy temat, problem rozwiązany, woda zalała moduł BLUETOOTH pod prawym siedzeniem pod odpięciu od wiązki wszystko wróciło do normy. Teraz zaczynam walkę z innymi niedogodnościami. Powoli poznaję swoje auto od środka bo już chyba nie ma elementu do którego bym się nie dostał przez te 3 lata jak go mam.

Edytowane przez mbedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...