Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Regulacja silnika a spalanie


adammind

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niedawno zakupiłem auto takie jak w profilu... i wyniki pomiaru spalania trochę mnie zdziwiły. Ostatni pomiar w jeździe mieszanej bez szaleństw to ponad 12l/100. Zastanawiam się, co mogę zrobić by spalanie spadło... Spodziewałem się, że w trybie mieszanym auto będzie paliło ~9/100, a w mieście max 11. Czy moje oczekiwania są złudne? Jeśli nie to co w silniku należy wyregulować i przeczyścić by zmniejszyć spalanie....

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem auto takie jak w profilu... i wyniki pomiaru spalania trochę mnie zdziwiły. Ostatni pomiar w jeździe mieszanej bez szaleństw to ponad 12l/100. Zastanawiam się, co mogę zrobić by spalanie spadło... Spodziewałem się, że w trybie mieszanym auto będzie paliło ~9/100, a w mieście max 11. Czy moje oczekiwania są złudne? Jeśli nie to co w silniku należy wyregulować i przeczyścić by zmniejszyć spalanie....

W mieście 12 litrów jest wynikiem NORMALNYM :] W trasie tak przy predkosci 110 km/h można zejśc do 7,5 litra (ale takiej jazdy trzeba sie nauczyc >wymaga cierpliwości< i najszybciej osiągniesz to mając cały czas podgląd na chwilowe i średnie spalanie - jeśli masz oczywiście pełnego FISa i taka opcje)

Teraz idą chłody wiec wyniki w miescie ponad 12 nie beda niczym zaskakujacym szczegolnie jesli robisz krotkie trasy na niedogrzanym silniku.

Tak poprostu wyregulowac tego sie nie da... Jedyne co mozesz zmienic i co bedzie mialo wplyw na spalanie i kulture pracy to:

- zmiana filtra powietrza

- zmiana filtra paliwa

- nowe świece zapłonowe

- kable WN

- drożny wydech (jeśli ten co masz jest mocno zawalony)

chyba tyle :] później zostaje czyszczenie przepustnicy ale poki co w to sie nie baw jesli obroty Ci nie faluja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica świeżo wyczyszczona - bo VAG pokazał błąd - więc zostaje reszta.

Mam wrażenie, że właśnie po tej regulacji pali więcej... czy to możliwe? Że mechanik po czyszczeniu coś tam źle ustawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki wynik jest całkiem normalny.

Dodatkowo 4x4 pali trochę więcej.

Zrób tak jak napisał tomcio1600, byćmoże spalanie spadnie, ale nie spodziewaj się niewiadomo jakiego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...