Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Buczenie przy hamowaniu - czy to przez twarde klocki ATE ?


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

houk

wymieniłem jakiś czas temu 4 x tarcze z klockami. Całość ATE (tarcze+klocki), przednie to powerdisc. I kurna hamują ok, wibracji nie ma. Tylko przy hamowaniu, jak spada mi prędkość w przedziale 120-100km/h to mam takie buczenie i jest bardzo nieprzyjemnie. Zrobiłem na tym zestawie już 4000 km i nic się nie zmienia. Czy mogą to być za twarde klocki, nie wiem, czy mam wymienić na jakieś bardziej miękkie czy co? Temat mnie bardzo wkurza, bo często mam takie hamownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest szuranie klocków po tych rowkach ;P

i wtedy jest najwieksza częstotliwośc słyszalna nie wiem czy wiesz o coc hcodzi ale ja tak uwązam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tarczach nacinanych jest to normalne i prawidłowe, nie masz sie czym przjmowac tak ma być :)

kurna jeżeli tak jest to masakra, i dlaczego akurat przy schodzeniu 120>100km/h?? Może jednak jakieś miękkie klocki pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerza wam powiem, że gdybym wiedział to bym się nie pchał w te nacinane tarcze, no nic ale może coś się jeszcze zmieni za jakiś czas. Póki co to gumiarze się podniecali tarczami podczas zmiany kółek na zimowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki zachowaj, tym bardziej że i tarcza i klocek jest ATE, więc na pewno jest ok jeśli chodzi o dobór. powerdisc hamuje trochę głośniej, ale to co piszesz może byc powodem upalenia tych tarcz... ;( niestety... może gdzieś za mocno dohamowałeś... ja śmigam na zestawie ATE i jest OK.

teraz mi buczy tyl, więc w przyszłym tygodniu zmieniam klocki, ale też ATE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...