Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknąca Panorama


GrzegExc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jestem nowy na tym forum.Mam problem z dachem panoramicznym w moim audi.Cieknie i się przy zamykaniu kantuję tzn-(Nie chce się zamknąć ponieważ gdy dojdzie do połowy zaczyna wchodzić w wibracje i cofa się do pozycji otwartej.Czy oriętujecie się czy w B8 był tylko jeden model panoramy czy kilka jeśli jest ich więcej to jak mam sprawdzić jaki mam model ??.A i czy może ktoś demontował podsufitkę wiem,że wszystkie plastiki trzeba odkręcić i zdęmontować ale boje się ze uszkodzę zatrzaski itp.Może macie jakieś porady/opis demontażu ? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z panoramą trzeba się obchodzić delikatnie jak z jajkiem...

Ja jej obsługę zlecam zawsze ASO - nie kosztuje to majątku, a serwis ma w tym wprawę i nie warto samemu się w tym grzebać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem nowy na tym forum.Mam problem z dachem panoramicznym w moim audi.Cieknie i się przy zamykaniu kantuję tzn-(Nie chce się zamknąć ponieważ gdy dojdzie do połowy zaczyna wchodzić w wibracje i cofa się do pozycji otwartej.Czy oriętujecie się czy w B8 był tylko jeden model panoramy czy kilka jeśli jest ich więcej to jak mam sprawdzić jaki mam model ??.A i czy może ktoś demontował podsufitkę wiem,że wszystkie plastiki trzeba odkręcić i zdęmontować ale boje się ze uszkodzę zatrzaski itp.Może macie jakieś porady/opis demontażu ? Pozdrawiam :D

Kolego, to Ty jeszcze nie wiesz, ze panoramiczny dach, to zamknięty dach i nie otwierany !

Miałem to samo co Ty, drgało i nie zamykało się do końca (Ja popsikałem jakimś smarem w sprayu po prowadnicach, później wytarłem do sucha co się dało i niby pomogło) U mnie dach to od nowości było otwierany dosłownie kilka razy. . . więc podejrzewam, że dobra opcją w konserwacji jest odwiedzenie aso(jak pisze PJ3-nie wiem jaki koszt). Ale jak masz zacięcie do grzebania w samochodzie. . . to elsa i popatrz jak są zatrzaski i dłubanie (proponuję na sobotę, bo może zejść cały dzień)

Jak nie możesz zamknąć dachu, bo drży i się cofa, to z przodu masz taki metalowy pręt, który chowa się jak najeżdża panorama, weź go palcami sam schowaj i dach się zamknie. Co oczywiście nie rozwiąże problemu, ale można samochodem w czasie deszczu jeździć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt konserwacji w ASO: 120 zł.

Przy każdym przeglądzie zlecam konserwację dachu ( i na razie odpukać działa....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ASO to nie wiem bo u mnie jeszcze cieknie dach ale nie wiem czy to od tego,że się źle zamyka czy jakaś uszczelka.Znalazałem taką panorame

http://allegro.pl/audi-a4-b8-kombi-dach-panoramiczny-szyberdach-i6172232321.html i tu jest moje pytanie czy jest tylko jeden model dachu który pasuje do każdego auta czy muszę poszukać jakiś numerów i specialny kupić ?

Edytowane przez GrzegExc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest jeden dach do a4 b8.

Nie lepiej jechać do aso na naprawę dachu?

Może jakaś drobnostka i naprawią za parę złotych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...