Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza samochodu


Jscob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z oświetleniem samochodu wewnątrz w audi a4 b5 '99.

A mianowicie brak oświetlenia przy otwarciu drzwi oraz klapy. Kontrolka informująca o otwarciu klapy i drzwi pokazuje się za każdym razem na desce rozdzielczej więc zakładam że styki w drzwiach są sprawne.

Idąc po kolei lampka nad kierowcą działa tylko przy włączeniu na stałe przełącznikiem 3-pozycyjnym, lampki z tyłu działają tylko przy włączeniu bezpośrednim przyciskiem (3-pozycyjny nie działa), no i oświetlenie bagażnika nie działa. Działa tylko oświetlenie nóg przy otwarciu drzwi.

Miał może ktoś podobny problem lub miałby pomysł jak się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw luty na płytce drukowanej w lampce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem . Borykam się z takim problemem już długo rozebrałem pompkę wyglada ok nie znalazłem zimnych lutów rozebrałem lampke tez tam wszystko ok , czujniki w drzwiach też ok a światło jak nie świeci tak nie świeci. Problem szeroko opisywany na forum ale mało kto pisze że sobie z tym pordził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedź, narazie sprawdziłem tylko styki przy pompce, popsikałem kontaktem ale wyglądają ok.

Sprawdzę jeszcze luty przy lampce,


Popraw luty na płytce drukowanej w lampce

Romeck myślisz, że to pomoże na lampkę z tyłu i bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i u mnie pomoglo. Z czasem lut peka i prad nie przechodzi. Jeden kolega z forum mi tak doradzil. Mozesz odszukac u mnie ten temat. Lutownica tylko lekko dotknalem kazdy lut w ciemno bo tak na oko to wcale nie bylo nic widac a lampka odzyla. Mozesz jeszcze sprawdzic czy do lampki dochodzi napiecie. Jesli tak to na 100% luty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mozesz jeszcze sprawdzic czy do lampki dochodzi napiecie. Jesli tak to na 100% luty

Luty w lampce poprawione, jednak dalej bez zmian. Napięcie dochodzi bo lampka działa włączona manualnie, jednak nie działa automatycznie przy otwieranych drzwiach. Może poszukam z innej strony, wiecie może jak podłączona jest lampka bagażnika, bo pewnie nie bezpośrednio ze styku klapy do lampki ?

A może posiada ktoś schemat podłączenia oświetlenia wnętrza w a4, mogłoby to bardzo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

U mnie przedwczoraj zaczęło się od tego że po zamknięciu drzwi pasażera nie zgasło podświetlenie nad nogami (drzwi były zamknięte na pewno), ale po ponownym zamknięciu wszystko wróciło do normy. Po dojechaniu do domu i zamknięciu samochodu nie chciało zgasnąć oświetlenie przy drzwiach pasażera oraz oświetlenie górne. Oświetlenie górne musiałem wyłączyć przyciskiem na pozycję 0 i dopiero zgasło, ale oświetlenie drzwi i to nad nogami pasażera nie gasło, musiałem na noc odłączyć akumulator. W tej chwili jest jeszcze inna sytuacja. Otwieram samochód z pilota, świecą się lampki przy drzwiach pasażera, ale gasną gdy odpalam auto. Na desce świeci się że mam otwarte drzwi. Gasze samochód i przy wyjęciu kluczyka oświetlenie drzwi znowu się świeci. Zamykam samochód z pilota i oświetlenie gaśnie. W pewnych momentach nie jest to problem tylko drzwi pasażera, bo u kierowcy przy otworzeniu drzwi nie zapala się oświetlenie nad nogami i w drzwiach, ale po przełączeniu górnego oświetlenia na pozycję włączoną zapala się oświetlenie drzwi kierowcy. Czy to może być wina jakiegoś przekaźnika? Czy to jednak mikrostyk w zamku? Jeśli mikrostyk w zamku pasażera to czemu działa nieprawidłowo oświetlenie drzwi kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. U mnie okazało się że odłączył się przewód od płynu do spryskiwaczy po lewej stronie przy nogach kierowcy zalało kostkę i się przepaliła. Jest to przynajmniej u mnie szara kostka na samym dole po środku wymiana kostki pomogła i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie tam zajrzę.

Niestety to nie ta kostka...

Edytowane przez Krzysiek6623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...