Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zrywanie przy puszczaniu sprzęgła skrzynia HFB


miroslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu miałem wymianę sprzęgła w swojej A4. Przed wymianą tego nie zauważyłem, a po wymianie zwróciły moją uwagę dziwne objawy przy puszczaniu sprzęgła - nie jestem w stanie "płynnie" zmieniać biegów, gdyż bardzo często przy puszczaniu sprzęgła autem po prostu zerwie, nie ma takiej "amortyzacji", nie wiem jak to inaczej określić. Nie ma reguły który bieg wbijam, przy czym zauważyłem, że przy wyższych obrotach zdarza się to dużo rzadziej Ktoś może miał podobnie i wie co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pod skrzynią niby wygląda dobrze... Sorki, że dopiero wracam do tematu, ale miałem małe wakacje. Poduszka pod skrzynią wygląda dobrze, ale podczas oględzin tych okolic zauważyłem, że złączka elastyczna (plecionka) na tłumiku się powoli rozlatuje - czy to może być przyczyną takiego "szarpania" czy też "luzu" po puszczeniu sprzęgła? W jednym z tematów na forum ktoś napisał, że u niego przyczyną było właśnie to i zastanawiam się, czy szukać czegoś innego, czy faktycznie podejrzewalibyście tą złączkę? Złączka tak czy inaczej pójdzie do wymiany przy najbliższym serwisie olejowym.


Wracam ponownie do tematu i proszę o jakiś odzew. Przy wymianie oleju prosiłem mechanika o wymianę plecionki. On obejrzał auto na podnośniku i stwierdził, że co prawda plecionka się troszkę "rozplotła" ale nic nie dmucha w jej okolicach więc nie ma sensu jej ruszać. Zauważyłem, że takie dziwne "szarpnięcie" pojawia się też przy redukcji na niższy bieg i puszczeniu sprzęgła. Po puszczeniu sprzęgła jest taka jakby "dziura" i dopiero wtedy samochód zerwie i zaskakuje na niższy bieg. Raczej to nie jest normalna sytuacja, więc proszę o jakąś sugestię co jeszcze może być przyczyną i co warto by było sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...