Treść opublikowana przez car_diag_cork
-
Uszkodzony fis
Wyświetlacz jest chyba na taśmie więc nic nie trzeba lutować. Sam sobie ogarniesz
-
Wymiana wiązki w drzwiach
Racja, o tym zapomniałem.
-
Wymiana wiązki w drzwiach
Do świateł w drzwiach musisz pociągnąć zasilanie ze sterownika drzwi. O ile dobrze pamiętam to zasilanie z pinu numer 13, a masę z pinu numer 21. Ale jeszcze się upewnij bo naprawdę nie wiem czy dobrze pamiętam numery pinów w kostce stera. Zresztą jeśli załatwisz sobie wiązkę drzwi pod oświetenie to te kabelki będziesz miał już w kostce więc nic nie musisz przerabiać. Wystarczy, że podłączysz i musi zagadać bez żadnego kodowania w vcds i ciągięcia dodatkowych kabli.
-
lampka abs
Podepnij pod kompa, sprawdź błąd i wymień to co się zepsuło. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
witam wlalem płyn hamulcowy do wspomagania
Wymień na płyn do wspomagania Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AVF/AWX] Bujanie silnikiem, wypadanie zapłonu - błąd 16687
Kolega napisał, że zrobi tak jak mu podpowiedzieliśmy, a 15 minut póżniej dodał że wtyczki już poprawione, auto nadal chodzi tak samo i w dodatku jeszcze był u mechanika. Jeśli to wszystko zrobił w 15 minut to można nadać mu tytuł mistrza bo w 15 minut chyba jeszcze nikomu nie udało się tego zrobić... Jeśli uszczelnienia wymieni ktoś kto chociaż trochę się na tym zna to jak najbardziej na poprawę można liczyć. Jeśli jednak ktoś zrobi to na szybko i poprzecina nowe oringi na ostrych krawędziach gniazd pompowtryskiwaczy to będzie gorzej niż do tej pory. Przez pierwsze pół roku strasznie mnie to drażniło. Zrobiłem wszystko co można było zrobić (nowy wałek,popychacze,uszczelnienia pompek,komplet poduszek pod silnik i skrzynię), a delikatne szarpnięcia pozostały. Z czasem się przyzwyczaisz Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Śruby mocujące mostki wałka oraz śruby dźwigienek pompowtryskiwaczy. Jeśli parametry pompek w vag-u masz ok to nie ruszaj Zazwyczaj problemy pojawiają się po dotknięciu pompek. Prawdopodobnie gniazda pompowtryskiwaczy są delikatnie zużyte i jeśli nie wyrównasz ostrych krawędzi to podczas wkładania pompek poprzecinasz oringi i robota od nowa.
-
[B6 AVF/AWX] Bujanie silnikiem, wypadanie zapłonu - błąd 16687
Świece dogrzewają komory spalania przed odpaleniem silnika i przez jakiś czas po odpaleniu. Mój z trzema spalonymi świecami odpala elegancko i tak samo pracuje. Błąd wskazuje na wypadający zapłon na 3 cylindrze więc świece zostawiłbym w spokoju.
-
[B6 AVF/AWX] Bujanie silnikiem, wypadanie zapłonu - błąd 16687
Wyczyść i podoginaj konektory pompowtryskiwaczy.
-
[B6 AVF] Kilka problemów
Wartości pompek powinny oscylować w granicach 0. Jeśli są na plusie to niekoniecznie lejące wtryski. Pompka na słabszym cylindrze będzie podlewać żeby wyrównać pracę silnika. Zrób logi pompek. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Mikro pęknięcia na silniku. Sprzedać czy robić?
Może okaże się, że to faktycznie pompa wody. Wtedy wydasz kilka złotych i sprzedasz auto w lepszej cenie. W takim stanie jak jest teraz przy sprzedaży nie odzyskasz nawet części wydanych na to auto pieniędzy pod warunkiem, że ktoś oczywiście będzie chciał to kupić. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Prostownik Prostel 15A
Zależy jakie parametry ma ten multimetr cęgowy. Tańsze sprzęty, których używałem zazwyczaj mierzyły od kilku A wzwyż, a przy zgaszonym i zamkniętym aucie pobór prądu będziesz mierzył w mA. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
A4 b6 nabiera się woda tył pasażera help
A jak wyglądają odpłwy w tylnych drzwiach? Zerknij czy nie zatkane. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Awaryjne otworzenie drzwi. Pomocy!!!
Sam może i zrobisz ale czy się opłaca to nie wiem. Nawet jak odegniesz ramkę szyby od budy tak żeby jej nie wygiąć to i tak będziesz kombinował jak i czym wcisnąć przycisk centralnego zamka lub pociągnąć za klamkę żeby otworzyć centralny. Ciągnięcie za klamkę od środka na nic się nie zda jeśli masz opcje podwójnego ryglowania drzwi bo wtedy i tak centralny nie puści. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Prostownik Prostel 15A
Podłączałeś multimetr do zacisków prostownika bez podłączonego akumulatora? Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Prostownik Prostel 15A
Pokrętłem po prawej regulujesz natężenie prądu ładowania. Prąd ładowania nie powinien przekraczać 10% pojemności akumulatora więc podczas ładowania np. aku o pojemności 60Ah prąd ustawiasz na 6Amp. Im bardziej akumulator jest naładowany tym bardziej wskazówka na prostowniku spada w dół. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Felgi 18 - da się na tym komfortowo jeździć?
W momencie "chwalenia" się moimi 225/40 faktycznie zapomniałem, że kolega pytał o felgi do B8 Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Felgi 18 - da się na tym komfortowo jeździć?
Ja mam opony 225/40 Przed zakupem w miarę możliwości sprawdź felgi. Zerknij czy nie ma widocznych pęknięć oraz śladów po spawaniu. Fajnie jakbyś mógł je przed zakupem wrzucić na maszynkę do wyważania kół, wtedy zobaczyłbyś czy nie biją na boki. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Felgi 18 - da się na tym komfortowo jeździć?
Jakieś 2 miesiące temu zmieniłem 16' na 18' w B6 Avant. Różnica w komforcie moim zdaniem znikoma chociaż większe nierówności na drodze deczko bardziej czuć. Auto wygląda o niebo lepiej niż na 16. Przydałoby się troszkę opuścić zawieszenie ale tym zajmę się w przyszłym miesiącu. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Kąt synchronizacji wałka (Synchro Angle) - Mity czy fakty ?
U mnie w AWX-ie kąt po wymianie rozrządu ustawiony na 0 i naprawdę rzadko kiedy podczas sprawdzania vcds-em skoczy na +0.6. Napinacz również mam mechaniczny. Wiem, że przed wymianą rozrządu kąt skakał pomiędzy -0.6 a + 1.1 Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
problem z obrotami 1.9 tdi 130
Dziekuje bardzo za pomoc, tylko ze jakby byl to terostst to raczej by mi w aucie nie bylo cieplo jak przejade 5 km , a sprobuje z tymi obrotami ta przeplywke ten kabel odpiac i sprawdzic czy zniknelo napisze jaki efekt to dalo. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekuje za zainteresowanie sie .Pozdrawiam Mi też było ciepło jak przejechałem kilka kilometrów ale krótki postój na czerwonym świetle i temperatura silnika spadała do 70°CPo wymianie termostatu ciepło jest cały czas i nie ma problemów z dogrzaniem silnika nawet na biegu jałowym chociaż zajmuje to sporo czasu. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
problem z obrotami 1.9 tdi 130
Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Uszkodzona pompa wody
Raczej kwestia poprawnego odpowietrzenia układu. Poza tym skoro grzeje się do 90 i nie przegrzewa się to chyba wszystko ok. Jakby pompa wody nie dawała rady to by się przegrzewał. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Dziwny dźwięk (jak w starym autobusie)
Skoro dźwięk nasila się podczas kręcenia kierownicą to sprawdź poziom płynu w zbiorniczku pompy wspomagania Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Rezonans, trzęsienie, wibracje auta przy obrotach od 1500-2300
Zrób logi. Przy okazji kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Bip-y na kanale 023 dużo na minusie. Zajrzyj pod pokrywę zaworów, przeczyść i podoginaj konektorki na pompowtryskiwaczach. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka