Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzone zawieszenie silnika


MłoOoOdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, lecz ze względu na mocno ograniczony czas zwracam się do was z pytaniem. Padła poduszka silnika. Tylko nie wiem która. Po zaciągnięciu hamulca ręcznego i próbach ruszania, silnik bardzo mocno przechyla się skrzynią w kierunku ziemi (aż środkowy tłumik uderza w podłogę). Czy skłaniać się do wymiany poduszek silnika, czy raczej skrzyni biegów?

Pacjent do A4 B5 2.5 TDi AKN 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na podnosnik i wszystkiego sie dowiesz. ja kiedys mialem a6 c5 2.5 tdi i pekla mi aluminiowa podstawa przedniej poduchy silnika az silnik podnosilo i wiskoza tarła o obudowę zatrzymując się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przeprowadzona. Wszystkie poduszki oryginalne, dość mocno uszkodzone.
Dla potomnych, wymiana to nic trudnego, wszystkie 4 wymieniamy spokojnie pod blokiem :)
Poduszka silnika od strony pasażera - Demontujemy obudowę filtra powietrza, odkręcamy nakrętkę od poduszki (klucz 13). Przenosimy się pod spód (nie mam osłony pod silnikiem). Opieramy silnik na lewarku (tak jak napisał kolega Daniel), odkręcamy blaszki w kształcie litery U, trzymające gumy na drążku stabilizatora, odkręcamy 3 śruby od łapy poduszki (2 wkręcone w podłużnice, 1 trzymająca również sanki) - wszystkie na klucz 18. Wyjmujemy łapę i wymieniamy poduszkę (przytwierdzoną drugą nakrętką na klucz 13). Z drugiej strony robimy analogicznie, z tym, że bardziej musimy się pomęczyć aby odkręcić górne mocowanie poduszki.
Poduszki skrzyni również idą banalnie prosto. Podpieramy skrzynię na lewarku, odkręcamy 2 śrubki na klucz 13 widoczne od spodu i od góry (szukamy na macanego) odkręcamy jedną śrubę (klucz 16). Unosimy skrzynię do góry i poduszka jest nasza :)

Warto również dodać, że poduszki takich typów :
21652970.jpg
00352586502.jpg

Są ze sobą zamienne. Różnica polega jedynie na tym, iż ta zamknięta posiada w środku gwint, w który wkręcamy centralną śrubę (na klucz 16). Różnica w cenie jest ponad 2x, więc nie warto przepłacać ;) (podaję na przykładzie Lemfordera).

Wymiana co prawda w A6, ale to w końcu to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...