Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściąga na lewą stronę.


marcys001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem bliskie spotkanie z krawężnikiem i to tak duże że wystrzeliła lewa przednia opona.Oponę zmieniłem, jednak zauważyłem że auto strasznie ściąga na lewą stronę. Mechanik stwierdził że trzeba zmienik końcówkę drążka kierownicy, okazało się że niestety drążek nie był wadliwy. Zaraz po wymianie zrobiłem geometrię kół (laser). Niestety defekt nie został usunięty. Miałem wrażenie że po geometrii auto prawie dobrze prowadziło się po drodze a na drugi dzień to samo.Gdy wróciłem do stacji gdzie robiłem geometrię, mechanik stwierdził że postara się na granicy tolerancji ustawić geometrię odrobinę na prawą stronę.Niestety nic to nie dało,totalna porażka jak ustawię kierownicę w pozycji środkowej auto zmierza w kierunku lewej strony..Pomocy.

Nikt nic nie napisze?

Edytowane przez marcys001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś geometrię, czy zbieżność? Bo to jest różnica... Z opisu wynika raczej że zbieżność, a to jest tylko ustawienie przednich kół względem siebie. Natomiast geometria 3D z prawdziwego zdarzenia powinna "widzieć" ustawienie wszystkich kół względem siebie. Być może masz zgięty jakiś element zawieszenia (np wahacz) i to jest źródło problemu, ale to wyjdzie dopiero na pełnej geometrii jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek_lbn,

dzięki wielkie za podpowiedzieć, geo zrobione i auto 3ma się prostej jak trzeba. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez marcys001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...