Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Luz na tyle


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdecznie forumowiczów. Przypadkowo wchodzac w zakret po nierownosci lekko bujnęło tyłem samochodu na bok. Bo zajechaniu pod dom podlewarowałem prawy tył samochodu i okazało się że gdy ruszam kołem do siebie i od siebie łapiąc koło na godzinie 12 i 6 wyczówalne są drobne luzy. Gdy tak kołysałem i tylne lewe koło było dociążone na ziemi ten luz także można było usłyszeć i delikatnie wyczuć na lewym tylnym kole. Czy dobrze diagnozuję że przyczyną są łożyska?? Jaki rodzaj łożyska Stożkowe czy normalne?? Jaki koszt jest łożyska?? Czy można to zrobić samemu pod chmurką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łożysko nie huczy wystarczy je lekko docisnąć.Zdejmujesz kapturek ochronny wyciągasz zawleczkę robisz obrót o jedno nacięcie nakrętki zakładasz zawleczkę i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko nie huczy cichutko koło się obraca po jedenej i drugiej stronie. Tak mi też przyszło do głowy żeby dokręcić tą nakrętke ale nie byłem pewien. Orientujesz się jaka tam jest nakrętka, jaki rozmiar?? A jeżeli o ten jeden ząbek przykręcenie okaże się za mocne że koło ciasno będzię się obracat to wtedy łożysko do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar jest tej nakrętki, bo nie uśmiecha mi się w takie zimno podnosić samochód odkrećać koło, ściągać je, później ściągnąć kapturek żeby później okazało się że nie mam tak dużej nasadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...