Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambiente - czy elektryk ma rację?


sajan2510

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

sprawa jest taka - mam w swoim aucie czerwone oświetlenie wnętrza a kłopot jest taki, że kiedy chciałbym żeby to oświetlenie było włączone podczas jazdy muszę to włączać ręcznie. Na tym etapie gdybym to musiał zrobić raz byłoby fajnie - ale tak nie jest. Owe oświetlenie nie gaśnie mi podczas zamykania samochodu, świeciło by się póki aku nie siądzie :> Teraz elektromechanik mi powiedział, że fabrycznie nie było tam oświetlenia ambiente tylko lampki np. do czytania i, że to włączało/wyłączało się ręcznie a jakbym teraz chciał zrobić tak żeby to działało automatycznie to trzeba by troszkę porzeźbić i gdzieś nowe połączenie prowadzić. Może ktoś mi powiedzieć jak to jest z tym oświetleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy znaczy dalej nie wiem o co chodzi. Tzn chodzi ci o to że oświetlenie wnętrza nie gaśnie po zamknięciu auta czy co ?

Tzn tak - mamy z przodu to duże główne światło i dwa mniejsze i to główne włącza się normalnie podczas otwierania samochodu, podczas wyłączenia zapłonu i ręcznie przełączając na symbol "I". W moim samochodzie te dwa mniejsze świecą na czerwono i oświetlają wnętrze ale wyczytałem w instrukcji, że są to światła do czytania. Jeżeli to są światła do czytania to gdzie powinienem mieć oświetlenie ambiente o którym również mowa w instrukcji "po włączeniu świateł postojowych albo do jazdy nad przednią szybą również włącza się oświetlenie. Konsola środkowa zostaje oświetlona od góry. Oświetlenia ambiente nie można wyłączyć ręcznie".?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz do podswietlenia klawiszy w panelu sterowania swiatlem ,bedzie swiecic wraz z pozycja .chyba ze jak chcesz to trzeba zasilic +12 sygnałem dzialajacym po otwarciu auta pilotem z którejś funkcji komfort (uklad ktory posiada zalaczone zasilanie po otwarciu pilotem -ewentualnie po 1 stopniu stacyjki ).nie mylic z otwarciem drzwi krancówka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambiente jest w lampce sufitowej dwie małe diody które delikatnie podświetlaja kokpit.

Ambiente samego nie można włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambiente jest w lampce sufitowej dwie małe diody które delikatnie podświetlaja kokpit.

Ambiente samego nie można włączyć

czyli te dwa światełka nie powinny być jako czerwone oświetlenie tylko to powinny być normalne lampki do czytania a w tej głównej lampce powinno być normalne światło oraz osobno ambiente. Jeżeli dobrze zrozumiałem to ok - tylko szkoda, że elektryk mi powiedział, że w tych samochodach takiego czegoś nie było - czas zmienić gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz przykład lamki z diodami i druga bez....

lampka-kabiny-audi-a4-b6-b7-ambiente-czuaudi-a4-b6-b7-lampka-sufitowa-kabinowa-p

Wieekie dzięki za pomoc, o to mi chodziło - ja po prostu mam wersję bez tych diod,a przekonany byłem, że to te lampki mają tak oświetlać. Pytanie ostatnie - jak chciałbym takie oświetlenie zrobić to wystarczy kupic ten panel z miejscami na diody i same diody ? Diody to kwestia 70 zł a panel z 30 także nie stanowi to majątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel ma miejsce, zaznaczone....możesz sobie wywiercić.

Był nawet o tym wątek. Co i jak.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...