Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mobilno - stacjonarny internet


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , szukam może nie tak z nastawieniem na mobilność jak na zasięg szybkość i dobrą ofertę internetową .Szukałem czytałem różne opinie są o dostawcach internetu, co wy byście zaproponowali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy gdzie będziesz używał najczęściej jeśli również w domu wejdź na mapę BTS ów i sprawdź gdzie masz najbliższego i do jakiego operatora należy a potem weź na próbę i po testuj.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.623478%2C18.075145&zoom=12

To są same warunki techniczne gdzie odległość od BTS a jest bardzo ważna a ofertę to już musisz sam wybrać w zależności na czym Ci zależy.

Generalnie Play przycina przynajmniej u mnie w okollicy net na jakieś 35 mega.

Plus mniej tnie ale w mojej okolicy nie ma zbyt dużo nadajników przez co ma tragiczny internet

T- mobile też ma kawałek nadajniki ale nie tnie netu tak jak Play do około 36 mega

z Orangem nie mam doświadczeina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używa neta z Cyfrowego Polsatu



To są same warunki techniczne gdzie odległość od BTS a jest bardzo ważna
TZN od BTS mam w okolicy dużo najbiższy 6 km z Plusa,potem Play , i cała reszta w okolicy 10 km z dużą ilością nadajników.Mimo tego że nadajniki nie daleko to żeby np na komórce LTE złapać to musiał bym być bliżej nadajników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zasadnicze, masz kontakt wzrokowy z tymi nadajnikami? np z dachu swojego domu czy mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 km to dość dużo o LTE możesz zapomnieć u mnie PLUS czyli cyfrowy Polsat ma 3 km z małym kawałkiem a LTE zapina się może ze dwa razy na dobę gdzieś między 3 a 6 rano ...

i mowa tu o nadajniku i na maszcie jakiś 3 metry nad dachem tak jak w reklamie z tym że to już jest mało mobilny internet....

Odkąd Solorz przejął plusa nie inwestują za wiele w rozbudowę sieci


co do tego czy widzi je to z 6 km mało prawdopodobne a nawet jak by widział to jeszcze na sygnał ma spory wpływ strefa fresnela a przy takiej odległości bez testów to może się na minę wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


widzi je to z 6 km mało prawdopodobne a nawet jak by widział to jeszcze na sygnał ma spory wpływ strefa fresnela a przy takiej odległości bez testów to może się na minę wsadzić
OK ,dzięki za odp.Nie widzę tych nadajników ,a czy zasięg ,moc i jakość połączenia netu np z Play na smartfonie można porównać ,teoretycznie do tego jakie połączenie z netem miałbym na laptopie w domu.Gdzieś w necie wyczytałem że biorą na próbę neta przenośnego do lapka .Stajemy się jak by przez ten okres próbny jaki mamy na początku, priorytetem operatora żeby zachęcić do wzięcia czy reasumując dobry sygnał itp.Jak zdecydujemy się podpisać umowę już to czar nagle pryska {prędkość ,zasięg maleje }
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na testy Internet cyfrowego Polsatu-czyli od Plusa. Chodziło to tragicznie. Średnie prędkości to 1,5-2mb. Żenada. Najwięcej wyszło jakieś 8. I można było sprawdzać co kilka sekund i skoki straszne. A w domu na telefonie Play LTE bez problemu i średnio koło 10 spokojnie. A do nadajników jakieś 10-15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja miałem na testy Internet cyfrowego Polsatu-czyli od Plusa. Chodziło to tragicznie
No właśnie tego operatora odpuszczam, ze względu na opinie wielu osób że duża reklama nie idzie zrazem z jakością .Moim zdaniem dziwne że nie wspierają tej technologi tak jak powinno być ,wiele osób na pewno by skorzystało z tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałem połączyć to z telewizją cyfrowego Polsatu, ale jak zobaczyłem jak to chodzi to odpuściłem. Zostaje z obecnym operatorem Internetu i chyba z nc+ też. A tam miałbym jakieś 60-70zł taniej :\ Ale wolę płacić więcej i mieć święty spokój z mediami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A w domu na telefonie Play LTE bez problemu i średnio koło 10 spokojnie. A do nadajników jakieś 10-15km.

Jesteś pewien że masz LTE??

LTE optymalnie działa na odległości do 5km potem to już raczej HSDPA

https://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację na HSDPA miałbym powyżej 10mega. Tam prędkości są koło 2. Zresztą widzę co mi wyświetla na telefonie :) Najwięcej mało mi się coś koło 14 osiągnąć.

Zwracam honor kolego :) Sprawdziłem dokładnie i w prostej linii do nadajnika Play mam +/- 5km :) Jakiś nowy nadajnik koło szkoły zrobili :) Jakiś czas temu go nie było,dlatego pisałem 10-15km :P Więc mój błąd. A do Plusa wychodzi w każdym możliwym kierunku powyżej 10km więc nie mogło to dobrze działać. I najlepszy komentarz jak chciałem zrezygnować-niech Pan poczeka to się "ułoży". Normalnie usiadłem i powiedziałem że to nie plac budowy żeby coś się miało "układać" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I najlepszy komentarz jak chciałem zrezygnować-niech Pan poczeka to się "ułoży". Normalnie usiadłem i powiedziałem że to nie plac budowy żeby coś się miało "układać" ^^
hehe ,no właśnie podejście do klienta po tym jak podpisał umowę ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...