Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa tempomat


gilbert55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie działa mi tempomat w audi a4 b7 1,9 tdi . Naprawiałem czujnik czujnik sprzegła , czujnik hamulca sprawdziłem jest ok, nie wiem gdzie tkwi przyczyna bo nie ma żadnej reakcji w tempomacie jak by był wyłączony.Jaki bezpiecznik jest od tempomatu?.Może ktoś z trójmiasta może mi pomóc i ma komputer żeby podpiąć moje audi sprawdzić , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe Czy ten Czujnik Sprzęgła jest na 100% sprawny , musiałbyś go sprawdzić bo może jednak nie działa i nie będzie wgl sie włączać Tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawny bo go sprawdziłem miernikiem czy ma przejście , czy zamyka i rozłancza po wciśnięciu i wysunięciu tego bolca. Jest ok na pewno teraz jest sprawny czujnik i zrobiłem wszystko tak jak jest opisane na forum polutowałem go a potem ustawiłem bolec do pedału.A tempomat nie działał od samego początku jak kupiłem rok temu , gdzie jeszcze może być problem bo nic nie pokazuje jak próbuje włączyć tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działało od początku, to pierwsze co musisz zrobić to podpiąć VAG.

Sprawdzić kodowanie a później w blokach działanie, zarówno czujników sprzęgła i hamulca jak i samej manetki.

Bo nie wiemy czy tempomat fabryczny czy dokładany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomat na pewno fabryczny i całe wyposażenie w audi zgadza się z numerem vin, a znacie jakiegoś mechanika-elektryka dobrego z trójmiasta który by to ogarnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzić kodowanie a później w blokach działanie, zarówno czujników sprzęgła i hamulca jak i samej manetki.

Od tego najlepiej niech kolega zacznie

Ja również miałem zapsuty czujnik sprzęgła i go reanimowałem w sposób podany na forum lecz to nie pomogło tempo nadal nie działał po włączeniu. W VAGu sprawdzłem działanie czujników i tam się okazało że jednak czujnik sprzęgła nie działa po naciśnięciu pedału cyferka 0 nie zmieniała się na 1. Wymiana na drugi sprawny od razu uruchomiła tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...