Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8] Wymiana opon - różny profil przód i tył


Wojtek21

Rekomendowane odpowiedzi

Na tylnej oponie powstało wybrzuszenie (od strony bieżnika), dlatego jestem zmuszony do wymiany tylnych opon. Przód jest jeszcze w dobrym stanie, dlatego chcę na nim pojeździć do końca sezonu. Aktualnie mam opony: NEXEN 225/50ZR17 98W.

Chciałbym kupić te: http://allegro.pl/2-x-225-45r17-rainsport-3-uniroyal-lato-rant-i6204333399.html - RainSport 3 UNIROYAL 225/45R17 91Y

Będzie jakiś problem, jeśli z tyłu opony będą miały mniejszy profil i niższy indeks nośności? Oczywiście na przyszły sezon na przód planuję dokupić identyczne opony.

Moje auto: A4 B8 2.0 TFSI 211KM QUATTRO

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj.

Bierz w takim rozmiarze jak masz lub wymień wszystkie cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a załóżmy, że profil będzie taki sam (50), co z indeksem nośności? Też koniecznie powinien być taki sam? Ciężko znaleźć w przyzwoitej cenie identyczną rozmiarówkę. Za identyczne parametry w oponie Raint Sport 3 UNIROYAL musiałbym zapłacić 920 zł / 2 szt. W międzyczasie poszukam też opon jakiegoś innego producenta... chociaż zależało mi na tych lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie było by stać na B8 to i opony brałbym identyczne (czyt.4 takie same).

Index już nie koniecznie taki sam jak już, ale nie mniejszy niż producent auta przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, przyda się. Zawsze kupowałem komplet nowych opon - teraz wyjątkowo mam taką sytuację przez tą jedną uszkodzoną :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...