Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotel Kierowcy i Tylny Plastik POMOC


kojot90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie ! Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Jak wiadomo z tyłu fotela kierowcy jest plastik i w nim jest siatka itp, od czegoś mi się to oderwało i teraz tak wystaje, pewnie dziecko

kopało podczas jazdy w to, i sie cos odczepiło, bo jest fotelik z tyłu, ale nie jestem pewien.

Nie wiem jak to teraz spowrotem przyczepić. Ktoś może coś doradzić ?

dxiuhcbai5rq.jpg

Edytowane przez kojot90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widać. Twoje fotele mają regulację elektryczną odcinka lędźwowego? Bo jeśli tak to pewnie "drut" od tej regulacji pękł i wypchało plastik. Trzeba ściągnąć plastik i zobaczyć czy to to i ewentualnie wymienić oraz szukać nowego plastika z całymi zaczepami.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widać. Twoje fotele mają regulację elektryczną odcinka lędźwowego? Bo jeśli tak to pewnie "drut" od tej regulacji pękł i wypchało plastik. Trzeba ściągnąć plastik i zobaczyć czy to to i ewentualnie wymienić oraz szukać nowego plastika z całymi zaczepami.

Pozdrawiam, Łukasz

Poprawiłem obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok obrazek już widać, ale dalej nie napisałeś czy masz elektryczne regulowane lędźwia. Na zdjęciu widać, że wyłamały się dolne zaczepy, a najczęściej jest to spowodowane właśnie złamaniem "drutu" od elektrycznych lędźwi. Obecnie plastik trzyma się tylko na górnych mocowaniach. Trzeba ściągnąć całkiem plastik - górne mocowania są "na wcisk", trzeba mocno szarpnąć za górną część plastiku i go zdemontować. Po jego demontażu zobaczysz "drut" który odpowiada za regulację lędźwi i pewnie będzie pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok obrazek już widać, ale dalej nie napisałeś czy masz elektryczne regulowane lędźwia. Na zdjęciu widać, że wyłamały się dolne zaczepy, a najczęściej jest to spowodowane właśnie złamaniem "drutu" od elektrycznych lędźwi. Obecnie plastik trzyma się tylko na górnych mocowaniach. Trzeba ściągnąć całkiem plastik - górne mocowania są "na wcisk", trzeba mocno szarpnąć za górną część plastiku i go zdemontować. Po jego demontażu zobaczysz "drut" który odpowiada za regulację lędźwi i pewnie będzie pęknięty.

Wiesz za bardzo się na tym nie znam, a pewnie ktoś za to zabierze kupe kasy za naprawę, mam elektrycznie regulowane fotele ale one działają a chodzi mi po to, czy jak odepnę tak jak mówisz, to potem bedę mógł spowrotem to przypiąć? Oraz czy to pęknięcie to wymaga kupna nowego tego całego plastiku czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok obrazek już widać, ale dalej nie napisałeś czy masz elektryczne regulowane lędźwia. Na zdjęciu widać, że wyłamały się dolne zaczepy, a najczęściej jest to spowodowane właśnie złamaniem "drutu" od elektrycznych lędźwi. Obecnie plastik trzyma się tylko na górnych mocowaniach. Trzeba ściągnąć całkiem plastik - górne mocowania są "na wcisk", trzeba mocno szarpnąć za górną część plastiku i go zdemontować. Po jego demontażu zobaczysz "drut" który odpowiada za regulację lędźwi i pewnie będzie pęknięty.

Wiesz za bardzo się na tym nie znam, a pewnie ktoś za to zabierze kupe kasy za naprawę, mam elektrycznie regulowane fotele ale one działają a chodzi mi po to, czy jak odepnę tak jak mówisz, to potem bedę mógł spowrotem to przypiąć? Oraz czy to pęknięcie to wymaga kupna nowego tego całego plastiku czy jak ?

kupe kasy to nikt za to nie weźmie, bo to raczej trzeba zrobić samemu. Co do plastiku to i tak masz już pewnie złamane dolne uchwyty i plastik wypadało by kupić "nowy" lub używany tylko z całymi mocowaniami. Jak drut jest pęknięty to też wypadło by kupić nowy albo stary jakość naprawić. Ja u siebie miałem podobnie i naprawiłem to sam. U mnie drut złamał się w taki sposób, że udało mi się go naprawić tulejką, tzn. trzeba znaleźć tulejkę która ma taką samą średnicę wewnętrzną jak drut i ją jakoś do tego druta przymocować. Nie wiem za bardzo z czego zrobiony jest ten drut, być może można by go pospawać, albo zamiast niego zastosować drut spawalniczy (drut musi być bardzo sztywny) i trzeba go wyprofilować jak ten z fotela.

Co do plastiku to już samemu musisz coś podziałać lub kupić nowy. Jak zdejmiesz plastik (już bardziej go nie popsujesz) zwłaszcza, że jak go chwycisz górą i pociągniesz do siebie to zaczepy po prostu puszczą (te zaczepy są wielorazowe) to wrzuć zdjęcie dolnych mocowań, być może pękły w taki sam sposób jak u mnie i będzie można coś jeszcze z nimi zrobić (są też podobno zestawy naprawcze do tych zaczepów) bez kosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...