Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zlokalizować kostkę B do RNS-E


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu, jeśli jest to przepraszam. W moim audi A4 AVANT z 2006 roku mam urządzenie RNS-E które jest oznaczone datą produkcji 30/05/2007. Próbuję się połączyć VCDS w wersji 15.7.0 z rnsem ale niestety nie znajduję go na żadnym kanale, znalazłem info że po k-line w złączu B na pin 5 jest odpowiedzialny za ową komunikację, problem największy w tym że w moim aucie nie mam kostki którą mógłbym podłączyć w złącze B. Pytanie moje jest takie dokąd idzie kabelek z pinu 5 złącza B, chętnie bym go przeprowadził w odpowiednie miejsce. Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj bardziej swoje pytanie...w aucie dokładałeś radyjko czy było oryginalnie.Jeżeli już było to wina leży po stronie oprogramowania. Oryginalnie zamontowane radio komunikuje się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i sugestię. Jeśli chodzi o to czy radio było orygynalnie to raczej nie, auto kupiłem już z RNS-E ale patrząc na różne kombinacje jakie widzę w tym aucie to raczej było dokładane. Z tego co wyczytałem to trzeba podprowadzić przewody z z radia do licznika cyt: "podpinasz kabelkiem piny 7 i 12 w radiu (odpowiednio CAN-High i CAN-Low) do zegarów (piny 19: CAN-L i 20 : CAN-H)."

Okej, nie bardzo sobie to mogłem posklejać w głowie bo oznaczenia CAN-H oraz CAN-L w moim RNS są na kostce D w pinach 9 oraz 10, nie wiedziałem również w którą kostke w liczniku wpiąć te kabelki. Ogólnie to jestem niezły Łoś i nie odłączyłem akumulatora i odpiąłem licznik jak RNS był podłączony, no i po podłączeniu licznika RNS zawołał o Pin. No i lipa, zamiast sobie coś polepszyć to spaprałem, oczywiście pinu nie posiadam bo poprzedni właściciel auta mi go nie podał a teraz już niestety nie odbiera ode mnie telefonu, minął rok od zakupu. Czy jest jakaś szansa na odblokowanie RNSa w domowych warunkach i jak nie mam połączenia przez VCDS ? do tej pory RNS działał prawidłowo, wszystkie głośniki grały, radio dvd i karty pamięci chodziły, na fis mam wyświetlane komunikaty z rnsa, nawet teraz jak jest zablokowane to wyświetla mi infomacje ze stacji raiowej tzw RDS aktualnie i na bierząco, niestety dźwięku brak. A i jeszcze mi nie działało w ogóle sterowanie z kierownicy, już sprawdzałem kodowanie i jest poprawne, sprawdzałem taśme, kabelki i styki i wszędzie przejście jest, a niestety guziki nie działają a w VCDS komunikat NO COMUNICATIONS. Przepraszam że tyle kwestii na raz poruszam ale chcę mniej więcej zobrazować sytuację. W chwili obecnej chciałbym moc spowrotem uruchomić RNSa, kurcze dziwne jest dla mnie to że po odpięciu licznika zawołał o PIN, wcześnie kilka razy RNS leżał w domu bez jakiegokolwiek zasilania raz nawet miesiąc i nigdy tego pinu nie chciał, co mogę w obecnej sytuacji zrobić? w załączniku daję zdjęcie z opisem kostek jakie jest na radiu

http://www.directupload.net/file/d/4489/a399mpf5_jpg.htm


sprawa z zakodowanym radiem już nieaktualna, jakoś samo się odblokowało, wracam więc do pytania z czym połączyć PIN 5 kostki B z radia, w sensie dokąd poprowadzić kabelek? Mozna od razu do złącza diagnostycznego? Jeśli tak to do którego pinu w tym złączu? czy musi jednak to iść przez jakiś moduł w aucie, z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna do złącza ale na 99% masz to w oryginalnej instalacji idącej do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna do złącza ale na 99% masz to w oryginalnej instalacji idącej do radia

dziękuję za odpowiedź, chętnie bym zlokalizował tą kostkę ale rozebrałem cały kokpit i nigdzie tej kostki nie znajduję, wszystkie jakie są są już użyte i mają swoje przeznaczenie, instalacja do radia jest przerabiana, wszystko było rozwalone i poskecane taśmą. Ok, jeśli można do złącza to w który pin? jest ich kilka wolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka B to kostka niebieska jest ona spięta z czarną, zieloną oraz brązową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem Panowie, u mnie nie ma niestety takiej kostki bo poprzedni właściciel przekombinował. Pytanie moje jest proste i fajnie by było uzyskać prostą odpowiedź. Jeżeli jest możliwość podpięcia linii K z rns-e bezpośrednio pod złącze diagnostyczne to w który PIN w tym złączu. Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź


Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc, podłączyłem linie K z RNS-E do pinu 7 w złączu diagnostycznym i uzyskałem komunikację przez VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...