Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd nastawnika klap kolektora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wywaliło mi ostatno check silnika po wizycie na komputerze okazało się że wina nastawnika, bądź klap. Błąd usuniety ale po dwóch dniach to samo. Tyle że coś dzwoni z okolic kolektora-nastawnika na wolnych obrotach miał ktoś coś podobnego?


Witam. Wywaliło mi ostatno check silnika po wizycie na komputerze okazało się że wina nastawnika, bądź klap. Błąd usuniety ale po dwóch dniach to samo. Tyle że coś dzwoni z okolic kolektora-nastawnika na wolnych obrotach miał ktoś coś podobnego?

Byłem dzisiaj u gościa który prowadzi serwis aut grupy VW. Ogólnie byłem podpytać przejazdem nie byłem audi. Stwierdził że na 99% jest to wina nastawnika nie samych klap raczej nic tu nie da czyszczenie nagaru. Check się pali ale auto chodzi normalnie jedynie cos trochę ale nie zawsze tam dzwono zdemontuje i sprawdzę. Ogólnie można tak jeździć jedynie może mieć to negatywny wpływ na DPF którego już nie mam. Można u niego zrobić nową adaptacje i jakby ominąć ten nastawnik będę musiał tam podjechać autem. Zrozumiałem że nic nie trzeba rozbierać tylko ingerencja w elektronikę.


Witam. Wywaliło mi ostatno check silnika po wizycie na komputerze okazało się że wina nastawnika, bądź klap. Błąd usuniety ale po dwóch dniach to samo. Tyle że coś dzwoni z okolic kolektora-nastawnika na wolnych obrotach miał ktoś coś podobnego?


Witam. Wywaliło mi ostatno check silnika po wizycie na komputerze okazało się że wina nastawnika, bądź klap. Błąd usuniety ale po dwóch dniach to samo. Tyle że coś dzwoni z okolic kolektora-nastawnika na wolnych obrotach miał ktoś coś podobnego?

Byłem dzisiaj u gościa który prowadzi serwis aut grupy VW. Ogólnie byłem podpytać przejazdem nie byłem audi. Stwierdził że na 99% jest to wina nastawnika nie samych klap raczej nic tu nie da czyszczenie nagaru. Check się pali ale auto chodzi normalnie jedynie cos trochę ale nie zawsze tam dzwono zdemontuje i sprawdzę. Ogólnie można tak jeździć jedynie może mieć to negatywny wpływ na DPF którego już nie mam. Można u niego zrobić nową adaptacje i jakby ominąć ten nastawnik będę musiał tam podjechać autem. Zrozumiałem że nic nie trzeba rozbierać tylko ingerencja w elektronikę.

Byłem ponownie i tego gościa co miał mi usunąć nastawnik klap wirowych a dokładnie zrobić nową adaptacje w komputerze by go nie widział. Tyle że przesadził z ceną 700zł. Wiec wróciłem do domu auto do garażu i postanowiłem zdemontować kolektor dolotowy. Pierwsze co sprawdziłem czy po dodaniu gazu nastawnik w ogóle chodzi i reguluje klapy, niestety nie chodził. Wiec według wiedzy jaką miałem wychodziło że nastawnik walnięty a nie wina nagaru w kolektorze. Jednak postanowiłem rozebrać przy okazji wyczyściłem egr, przepustnice no i oczywiście kolektor. Zmontowałem wszystko i po przejechaniu 10km kontrolka check znikła. Zachęcam wszystkich co maja z tym problem do rozebrania i wyczyszczenia 3godz spokojnej pracy i proszę nie słuchać że 99% przypadków to nastawnik a już na pewno jak nie chodzi po dodaniu gazu. Jak widać na moim przykładzie nie chodził a po wyczyszczeniu działa i kasa w kieszeni.

Edytowane przez koles999

Opublikowano

błąd wróci ;)

Edytowane przez STANIV

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.