Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie przy hamowaniu na śnieżnym podłożu


gregzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

mam pytanie czy może orientujecie się co może być przyczyną swego rodzaju chrobotania przy hamowaniu, szczególnie na śnieżnym podłożu.

Wczoraj posypało trochę śniegu, jazda nawet ok, ale przy hamowaniu dość głośny dźwięk, trochę jakby abs nie działał, ale prędkość mała i coś tam czułem jakby odbijał hamulec, ale nie mam pewności.

Zapomniałem o tym, rok temu działo się podobnie, ale zima słaba i jakoś przejechałem do lata. W lecie spokój, hamulce żyleta.

Mogło coś wpaść między tarcze? Wydaje mi się że dźwięk wydostaje się z lewego przedniego koła.

z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrzucić koło i sprawdzić tarcze i klocki. Można od razu przesmarować prowadnice. 30 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zwrócę mechanikowi na to uwagę. 5 stopni na zewnątrz, deszcze leje to aż się nie chce nosa za drzwi wystawiać. Jutro wstawie do mechanika.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz pod stopą żę pedał hamulca "chrobota" i wyczuwasz dziwne pukanie to znaczy że ABS zaczął działać, więc któreś koło straciło przyczepność. Normalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo powiedzieli mi w serwisie. Jeźdże z autami z ABS'em dość regularnie, ale tu przy niewielkiej prędkości zaczęło mi stukać aż się przeraziłem, ale jeśli tak ma być to całe szczęście :)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo to możesz sprawdzić. Na suchym ustań na heblu, tak żeby abs działał i zobacz czy o takie chrobotanie chodzi. Niektóre bieżniki np alpin a4 przy hamowaniu dosyć chrobota (głośno wgryza się w śnieg), ale za to dobrze trzymaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...