Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Gdzie znajde napięcie + po zapłonie ale ... ????


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w mojej A4 b5 AFN znajde napięcie + po zapłonie ale żeby nie było spadku napięcia przy zapalaniu silnika??? Wiem że troche prymitywne pytanie ale ze 2 godz. siedziałem pod kierownicą i nie znalazłem :wallbash: Potrzeba mi to do wskaźnika doładowania. Teraz mam tak że jak włanczam zapłon to wskazówka przejeżdrza po całej skali i staje w pozycji zero ale przy rozróchu czasami wyłapuje spadek napięcia i jeszcze raz robi ten przejazd wskazówką. Z góry :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie się podłączyłeś?? zobacz zacisk chyba 15 nad nogami kierowcy przed przekaznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje a nawet więcej zalecam lekturkę :naughty:http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_wskaznika_doladowania_na_slupku-t30498.0.html

ja ze swoimi budzikami właśnie podpiąłem się jak kolega seba1-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek a masz wskaźnik z tą tak zwaną "ceremonią otwarcia" ??? czy wskaźnik z tych co wężyk idzie do samego zegara?[br]Dopisany: 19 Grudzień 2008, 21:51_________________________________________________Teraz jestem wpięty pod zacisk (śrubke) 15 i tam nie odcina napięcia przy kręceniu ale jest niewielki spadek i zegar głupieje tak jak wyżej opisywałem.[br]Dopisany: 19 Grudzień 2008, 21:54_________________________________________________A może jakiś posty układ który "zmagazynuje" i podtrzyma napięcie przez 2 sekundy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam jak to nazywasz "ceremonie otwarcia" na jednym budziku :wink4: tylko że ja zrobiłem dodatkowy wyłącznik i też mi trochę zegar głupieje ale to w najbliższym czasie poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek poprawisz??? to pochwal się pomysłem w jaki sposób :blink: Wiem że masz słupek z trzema zegarami i słupek oklejony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek poprawisz??? to pochwal się pomysłem w jaki sposób :blink: Wiem że masz słupek z trzema zegarami i słupek oklejony :naughty:

z dwoma :naughty: a muszę poprawić bo jak dam na nocne podświetlanie to tracę wskazania z zegara temp oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zrobiłem na jedno podświetlenie - czerwone. Kolorystycznie nie różni się od podświetlenia zegarów tylko troszke jaśniej świeci ale mi to nie przeszkadza. Dziś kupiłem kondesatory (4szt.) każdy o pojemności 4700mikroFaratów. Zaczne próbe od jednej szt. i to powinno pomódz w problemie spadów napięcia.[br]Dopisany: 20 Grudzień 2008, 18:18_________________________________________________Temat zwalczony: pomogły dwa kondesatory magazynujące prąd i dwie diody puszczają w jedną strone. Koszt operacji: 4zł. - 2 kondesatory, a diody zdemontowane z układu prostowniczego alternatora :kox::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...