Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłanów na różnych cylindrach


MariuszKoz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem polegający na tym, że na wyższych obrotach (powyżej 4000) zapala się check i komputer (VCDS) pokazuje ten sam błąd P0304 - wypadanie zapłonów. Problem w tym, że pojawia się ten błąd wskazując na różne cylindry. Raz jest 2, za chwilę 4, potem 3. Samochód miał wymieniony komplet zapłonowy (cewka, kable i świecie) jakieś 6-7 tys temu. Mechanik wyciągnął świece i okazało się, że są mocno zabite "mazią". I jeszcze jedno - znalazł dziurę w rurze odmy, poprzez którą łapał lewe powietrze i trochę szarpał.

Skąd to może być? Polecił mi, abym sobie kupił jakąś chemię do paliwa, bo pewnie jest duży nagar, który jest powodem. Stwierdził, że dziura w odmie zmieniła skład mieszanki paliowej, co też mogło się przyczynić do tej sytuacji. Inna rzecz, że samochód jeździ w 90% w mieście na bardzo krótkich odcinkach.

Jak myślicie, warto coś jeszcze diagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to cała odma do czyszczenia i sprawdzić lub nawet wymienić zawór (śrubę) odp. skrzynię korbową (nie wiem czy ona u ciebie występuję) ale odme trzeba rozebrać i sprawdzić czy drożna

a drugie - zrobić adaptację przepustnicy - mimo ze nic się może i nie dzieje - u mnie tak było nic się nie działo z nią związanego a po adaptacji inne auto

Edytowane przez piotrek991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1,6 zawór jest na rurze odmy i cała rura łącznie z tym zaworem została wymieniona na nową, oryginalną. Przepustnica też była czyszczona i adoptowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem póki co do paliwa środek do czyszczenia układu wtryskowego Liqui Moly. Zobaczymy za jakiś czas, jaki będzie wynik.


Wczoraj wlałem ten środek do czyszczenia komory spalania i dzisiaj auto dymi jak diabli. Nie wiem, czy to tak ma wygląda? Ktoś stosował ten liqui moly benzin system reiniger?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym silniku miałem podobne objawy, wypadanie zapłonów w różnych cylindrach, szarpanie i "check"na blacie. Wymiana świec i przewodów nic nie dała. Zastosowałem XADO Antykoks w sprayu i na razie jest Ok.

Edytowane przez bodzio.c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...