-
1,6 ALZ - Sonda Lambda
Czy któryś z szanownych kolegów wymieniał w swoim bolidzie sondę lambdę tą regulacyjną ( umieszczoną przed katem) i może z czystym sumieniem ja polecić? Bo oryginał trochę drogi...
-
Silnik bierze olej. Porada!
Te silniki maja problem z pierścieniami a zabawa ze zmianą gęstości oleju raczej nic nie da. Ja przed remontem lałem nawet syntetyk 10W60 i też go ubywało.
-
Ile oleju pije wam 1.6 alz (jeśli pije)?
To nic nie da. Przerabiałem temat płukanek, ceramizerów, rewitalizerów... Ten silnik ma wadliwe pierścienie a w przypadku gdy poprzedni właściciele wymieniali olej w trybie "long life" to zostaje tylko remont.
-
1,6 ALZ nie pali na wszystkie gary, strzela
-
1,6 ALZ nie pali na wszystkie gary, strzela
Witam Panowie. Objawy jak w tytule i na filmie. Wymieniłem świece, przewody zapłonowe i cewkę. Nic to nie pomogło. Może ktoś z forum ma jakiś pomysł... video-1600191400.mp4
-
Brak mocy na nagrzanym silniku
Na razie to wróżenie z fusów. Podepnij pod komputer jak dobrze radzi "patryq663", dokładnie sprawdź ten ubytek płynu bo po wymianie rozrządu może silnik się odpowietrza albo coś jest źle skręcone i jest wyciek. No i oczywiście sprawdź czy z wydechu na gorącym silniku nie masz białego dymka.
-
Jaki olej Audi a4 b6 1.6 alz
Ja leję Motula 5W40. Silnik po wymianie pierścieni i panewek.
-
Wypadanie zapłonów na PB i LPG / po wymianie świec i przewodów to samo
Ja bym obstawiał cewkę. O ile się nie mylę to w tym silniku jest dwuiskrowa. Jeżeli brak zapłonu na 1 i 4 cylindrze to bym podmienił cewkę na próbę.
-
Błąd PO303 - wypadanie zapłonów na 3 cylindrze
"Wymienił cylindry i kable." -??? Wymienił cylindry? Nie kumam. Chyba że chodzi o świece i kable. Mój też szarpał ale po wymianie cewki dwuiskrowej przestał. Ile ci bierze tego oleju? Mój brał ze 2 l /1000 km i nie szarpał. Wymieniłem pierścienie tłokowe + remont głowicy i oleju nie bierze.
-
A4 B6 1.6 102KM raz na jakiś czas nie odpala
Spróbuj odłączyć instalacje gazową i pojeździć trochę na PB. Jest duże prawdopodobieństwo że to ona jest problemem. Zakręć zawór na zbiorniku gazu, pojeździj trochę tylko na PB i sprawdź czy problem dalej występuje.
-
Wymiana kabli WN / przepustnica
Witam. Węże z płynem chłodzącym demontowałem, przepustnica u mnie nie wymagała kalibracji.
-
Brak iskry na 1 i 4 cylindrze
Najprawdopodobniej to cewka, jest dwuiskrowa.
-
Szarpanie obroty
Tam jest tylko 1 cewka dwuiskrowa.
-
Szarpanie obroty
Ja miałem podobne objawy jak mi cewka padła. Zaczęło się od szarpania przy dodawaniu gazu a skończyło na jeździe na trzech garach....
-
Audi bierze olej po planowaniu głowicy
Może i napisałem głupio, ale autor tematu nic nie napisał dlaczego zdemontowano głowicę, wyszedłem z założenia że silnik brał olej a mechanik uszczelniał silnik i sprawdził ( chyba wzrokowo) z góry pierścienie na tłokach. Ja osobiście nie znam tej nowatorskiej metody kontroli pierścieni szczególnie tych zgarniających od góry silnika..... Autor wydał trochę grosza a dołożył by trochę i by były nowe pierścienie i spokój na parę lat.
bodzio.c
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta