Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej Audi a4 b6 1.6 alz


nexetix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moglby mi ktoś podac jaki olej producent zalecal wlewac do Audi a4 b6 1.6 ALZ benzyna oczywiście?

Chetnie dowiem się również jakie marki polecacie. Z góry dziekuje!

Edytowane przez nexetix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam półsyntetyk Shell Helix HX7 10W-40, najwyższej jakośći olej silnikowy.Przy tym nie tak kosztowny jak inne,dlatego można pozwolić sobie na wymianę nawet dwa razy w roku.W tym silniku musi być szczelna prowadnica bagnetu,bo olej wydostaje się tą szczeliną w miejscu oringu przy misce i silnik "bierze" a własciwie gubi olej.Warto sprawdzić stan (szczelność) tego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oleju Motul X-Clean 5w40 przejechałem 60 tyś. km, wymiana co 12-14 tyś.

Edytowane przez towek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, towek napisał:

Na oleju Motul X-Clean 5w40 przejechałem 60 tyś. km, wymiana co 12-14 tyś.

Również polecam oleje firmy Motul w moim przypadku jest to Motul 5w40 X-CESS. Wymiana co 10 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, W.W. napisał:

Używam półsyntetyk Shell Helix HX7 10W-40, najwyższej jakośći olej silnikowy.Przy tym nie tak kosztowny jak inne,dlatego można pozwolić sobie na wymianę nawet dwa razy w roku.

Z tym najwyższej jakości to pojechałeś po bandzie, są "lepsiejsze" oliwy.

Shell ma produkty na merkety i do takich należy olej, który zalewasz.

Dobra oliwa 10W40 to była od Quaker State a przez takie myślenie kupujących zniknęła, wykupiona przez Shella.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

Motul lub valvoline 5w40

Motul tylko z której blendowni ? Trzeba być ostrożnym w zakupach w Polsce, sporo dziwnych podróbek.

Kupowałem ostatnio oliwę przekładniową i musiałem zwrócić ewidentna podróba.

Śmiało kupuję we Francji czy w Niemczech.

Valvo spoko nie spotkałem osobiście fałszywek choć słyszałem o podrabianiu maxlife  w czerwonych bańkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że motul z Niemiec:thumbup1:

a co do valvo to też o tych maxlife słyszałem, ale uważam że i tak najwiecej podróbek jest Castroli i Motuli :thumbdown:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak widzimy jest wiele olejów,różnych marek do naszego silniczka  ALZ 1,6 8V. Oprócz ewidentnych podróbek,niepewnej jakości można polegać jedynie na znanych dostawcach,jak chociażby punktolejowy.pl,czy szanujących się sklepach motoryzacyjnych.W/w silnik ALZ jest ponoć niezbyt ciasno spasowany i możliwe są minimalne,dozwolone ubytki (nawet max 0,5L/1000km,co wydaje się niedopuszczalne!).Czy Motul zapewnia szczelność,dzięki jakmś wspaniałym właściwościom,eliminuje tarcie,i zapewnia nam najlepsze smarownie? Trudno mi uwierzyć.Dlaczego Shell 10W40? Ponieważ mechanik sprawdzający auto przed kupnem ,miał akurat beczkę tego oleju,zalał nim,i tak zostało.Dla porównania silnik DOHC 1,6 16V Zetec Forda,miał Mobil1 5W50,i nie brał ani grama.Naprawdę,nawet ostatnie trzy lata,mimo długich tras,nie był wymieniany ani olej tylko filtr(!).Niestety był paliwożerny,9-10l/100km.W manualu Audi jest mowa o uzpełnianiu oleju,czyli zakładają,że musi "brać",byle nie ponad normę.Wypada tylko dopilnować czy nie ma wycieków,chocby przez uszczelkę prowadnicy bagnetu.THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, W.W. napisał:

Hej! Jak widzimy jest wiele olejów,różnych marek do naszego silniczka  ALZ 1,6 8V. Oprócz ewidentnych podróbek,niepewnej jakości można polegać jedynie na znanych dostawcach,jak chociażby punktolejowy.pl,czy szanujących się sklepach motoryzacyjnych.W/w silnik ALZ jest ponoć niezbyt ciasno spasowany i możliwe są minimalne,dozwolone ubytki (nawet max 0,5L/1000km,co wydaje się niedopuszczalne!).Czy Motul zapewnia szczelność,dzięki jakmś wspaniałym właściwościom,eliminuje tarcie,i zapewnia nam najlepsze smarownie? Trudno mi uwierzyć.Dlaczego Shell 10W40? Ponieważ mechanik sprawdzający auto przed kupnem ,miał akurat beczkę tego oleju,zalał nim,i tak zostało.Dla porównania silnik DOHC 1,6 16V Zetec Forda,miał Mobil1 5W50,i nie brał ani grama.Naprawdę,nawet ostatnie trzy lata,mimo długich tras,nie był wymieniany ani olej tylko filtr(!).Niestety był paliwożerny,9-10l/100km.W manualu Audi jest mowa o uzpełnianiu oleju,czyli zakładają,że musi "brać",byle nie ponad normę.Wypada tylko dopilnować czy nie ma wycieków,chocby przez uszczelkę prowadnicy bagnetu.THX.

Hej Trochę jest prawdy w tym co mówisz ale Olej w tym silniku to 5w40 lub 5w30 i taki lejemy cały czas nie zmieniamy na inny ważne też żeby specyfikacja oleju się zgadzała. Ja osobiście używam Motul 5w40 X-CESS wymiana co 10 tys. Km i szczerze nie dolewam od wymiany do wymiany także ubytku oleju nie zauważyłem przebieg 270 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Legion44 napisał:

Hej Trochę jest prawdy w tym co mówisz ale Olej w tym silniku to 5w40 lub 5w30 i taki lejemy cały czas nie zmieniamy na inny ważne też żeby specyfikacja oleju się zgadzała. Ja osobiście używam Motul 5w40 X-CESS wymiana co 10 tys. Km i szczerze nie dolewam od wymiany do wymiany także ubytku oleju nie zauważyłem przebieg 270 tys. 

Hej! Dziękuję Ci bardzo za tę informację i aż trudno mi uwierzyć,choć traktuję poważnie Twoją wypowiedź.Przebieg nie mały,ale w porównaniu z innymi A4B6,to raczej rzeczywisty. Co do zmiany marki oleju (Shell-a 10W40) na w/w Motul5W40 to spróbuję ze zwykłej ciekawości.Mam kolegę młodszego,który w A4B7'2008 kombi ma ALZ i właśnie przed chwilą spytałem jaki olej i własnie używa ten Motul.Do tej pory,słysząc,że jego silnik nie "bierze",tłumaczyłem sobie różnicą wieku auta,bo przebieg podobny.Teraz muszę wiedzieć,czy trzeba robic jakieś "płukanki",czy po prostu wypuszczamy Shella, wymieniamy filtr na nowy,i wlewamy nowy,dosłownie,olej Motul j.w. 5W40. Dzięki za szczerą i cenną  poradę.Pozdrawiam.WW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, W.W. napisał:

Hej! Dziękuję Ci bardzo za tę informację i aż trudno mi uwierzyć,choć traktuję poważnie Twoją wypowiedź.Przebieg nie mały,ale w porównaniu z innymi A4B6,to raczej rzeczywisty. Co do zmiany marki oleju (Shell-a 10W40) na w/w Motul5W40 to spróbuję ze zwykłej ciekawości.Mam kolegę młodszego,który w A4B7'2008 kombi ma ALZ i właśnie przed chwilą spytałem jaki olej i własnie używa ten Motul.Do tej pory,słysząc,że jego silnik nie "bierze",tłumaczyłem sobie różnicą wieku auta,bo przebieg podobny.Teraz muszę wiedzieć,czy trzeba robic jakieś "płukanki",czy po prostu wypuszczamy Shella, wymieniamy filtr na nowy,i wlewamy nowy,dosłownie,olej Motul j.w. 5W40. Dzięki za szczerą i cenną  poradę.Pozdrawiam.WW 

Przy zmianie wlej płukankę z 15 minut na wolnych obrotach zlać w twoim wypadku Shell-a wymieniamy filtr założyć markowy np Bosh, zalewamy docelowym olejem. Możesz polecieć również na bogato chociaż wydaje mi się to nie potrzebne. Po wymianie oleju po około 1000 km zlewamy olej i wymieniamy jeszcze raz. Motul będzie bardzo dobrym wyborem ale tylko z sprawdzonego źródła chociaż najmniej go podrabiają niż inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dawno mnie nie było no i właśnie co do oleju to przychodzi mi czas wymiany w Passeratti B5FL 1.6 ALZ, choć poprzednio nie mam pojęcia czym był zalany no i oscyluje żeby zalać 5w30 - lecz jakiej firmy ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, aby był zgodny z normą producenta....

Możesz wlać zarówno 5W30 jak i 5W40 ( w zależności jak używasz auto). Konkretna marka oleju to sprawa drugorzędna. Ważna natomiast jest terminowa wymiana oleju i o tym pamiętaj bo przy zaniedbaniach żaden olej silnika nie uleczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przez ostatnie 70 000 km lałem Motula 5w40 X-Clean, przy następnej wymianie zmieniam na olej Total Quartz Ineo 5w30 (norma 504/507, Low SAPS). Zamierzam go wymieniać co 12 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interwał wymiany ok, natomiast wybrałeś olej do serwisu LL, który oczywiście możesz wymieniać w takich cyklach jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...