Skocz do zawartości

KINIAM

Pasjonat
 • Liczba zawartości

  514
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

15

1 obserwujący

O KINIAM

Informacje

 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Bitburg

Auto

 • Model
  A4 B5
 • Nadwozie
  Sedan
 • Rocznik
  1996
 • Silnik
  1.6
 • Kod silnika
  ADP
 • Napęd
  FWD
 • Skrzynia
  Manual
 • Paliwo
  PB

Ostatnie wizyty

2648 wyświetleń profilu
 1. KINIAM

  Duże spalanie oleju

  I to mnie zawsze martwi jak silnik nic oleju nie bierze. Zwykle jak miałem turbo czy biturbo oleju musi coś znikać nie ma bata. Nawet najlepszy olej odparuje chociażby podczas smarowania/chłodzenia turbiny.
 2. KINIAM

  Serwis olejowy cena

  Jaka tyle kosztuje ? Filtr tez coś drogi. Widocznie mechanik doliczył do cen wymianę. Za samą robociznę płacę 30 zł, pojazd jest podnośniku min. 30/45 minut aby ciepły stary olej dobrze ściekł. W tym czasie zawsze mechanik ma coś jeszcze do przeglądu w pojeździe aby nie narzekał, że ma straty. Chemię kupuję sam za 250 zł/5 litrów nie kupowałem jeszcze oliwy, staram się zakupić znacznie wcześniej za Millersa CFS zapłaciłem ostatnio fakt w promocji 150 lub 170 zł/5 litrów, Liqui Moly Synthoil 5W40 płaciłem 120/130 zł za 5 litrów, filtry zależy jaki ale koszt 20/30 zł Knecht, Mann, Purflux, Bosch, Denso czasem Filtron. Dla mnie najważniejsza jest właściwa procedura spuszczenia starego oleju. Widuję jak ludzie zostawiają samochód na mrozie na kilka godzin, mechanik odpala silnik wjeżdża na podnośnik i spuszcza częściowo gęsty stary olej i zalewa nowy zamiast dedykowanej ilości 5,5 litra tylko 4,5 litra, gdyż stary gęsty zalega w silniku.
 3. Molibden to dość stara technologia ale nadal skuteczna, Fuchs ma podobny olej. Radzę kupić olej z lepkościami kinematycznymi zbliżonymi do referencyjnych i samemu zaaplikować dodatki. Najlepiej coś z dwusiarczkiem wolframu cząstki są pięć razy mniejsze od molibdenu lub nanoboranpotasu. Wiele serwisów ASO stosuje wszelakie dodatki nie specjalnie informując o tym klientów np. volkswagen preparaty firmy BG.
 4. KINIAM

  tloczki sie nie cofają

  Właściwsze byłoby określenie tłoczek odpuszcza a nie cofanie się tłoczka. Sam wymieniałeś ?. Jakie tłoczki i od kogo uszczelnienia ?. Nowe tarcze, nowe klocki może być ciasno trzeba spokojnie dotrzeć, ile km już zrobiłeś ?
 5. KINIAM

  Duże spalanie oleju

  Mam pytanie przed remontem z powodu przeskoczenia paska miałeś gaz i silniki oleju nie brał ?.
 6. KINIAM

  Volveline 10w40

  To jest prawda w początkowej fazie po założeniu gazu o ile stary silnik nie został prawidłowo przygotowany pod gaz. Co do olejów to gaz potrzebuje szczególnie trwałego filmu olejowego a więc szukajmy oleju na dobrych bazach z jak najwyższą lepkością kinematyczną w temperaturze roboczej silnika. Każdy świeżo zalany olej wycisza silnik, film olejowy działa. Są kiepskie oleje 5W40 i wyśmienite 10W40, patrzmy na użyte bazy, parametry techniczne 10W40 Mitasu, Eneos, MIllers/Trident, Penrite, Amsoil, Neste Oil.
 7. KINIAM

  [ALL TDI] Jaki olej do TDI

  1. Jeśli to Shell 0W30 ECT C2/C3 to jest on dostępny bez problemów. 2. radzę kombinować, wybierać i testować oleje.
 8. A wiesz chociaż jaka jest specyfikacja oliwy dla tego silnika ? Ten silnik z grupy EA211 jest według mnie silnikiem udanym więc warto zalać oliwę możliwie najlepsza na jaką Cię stać. Przy krótkich trasach ilość rozruchów radzę skrócić interwał wymiany paska rozrządu, nominalnie to chyba coś ok. 200 tys. km. Tu w Polsce lali tego Castrola w trybie LL a nie olej VW /też robiony przez Castrola ale o zupełnie innym składzie baz i dodatków/ ?.
 9. Generalnie nie ma o ile nie masz doklepanych do silnika urządzeń ekologicznych. Do tych silników widuję zalewany 10W40 dedykowany dla diesli a nawet 15W40, silniki w długich trasach lub zmniejszony interwał wymiany. Na jakim oleju biegał silnik i ile go pije ?.
 10. KINIAM

  Wysokie spalanie LPG

  Gaz zimowy od 1 grudnia musi mieć inne proporcje dotyczy to zwłaszcza butanu nie odpornego na minusowe temperatury. W zimowym gazie musi być więcej droższego propanu więc i cena gazu powinna wtedy wzrastać. Na stanowiskach gazowych powinny być oznaczenia literowe mieszaniny lub podane proporcje. Polskę obowiązują unijne przepisy w tym temacie ale jak widać rzeczywistość jest inna.
 11. KINIAM

  Wysokie spalanie LPG

  O ile skład gazu jest prawidłowy czego nie dowiemy się, gdyż punkty sprzedaży tego nie podają. Letni gaz a zimowy to różnica w spalaniu o dalsze 10-20%. I tak jak napisał Kolega jeśli na Pb w normie to gazu spalimy ile silnik i instalacja go łyknie. Regulacja gazu dla optymalnych wartości i nie radzę potem zmuszać gazownika do obcinania ilości gazu bo szkoda silnika.
 12. KINIAM

  Plukanka

  Żądna z płukanek dodanych do starego oleju nie da efektu jeśli pierścienie mocno zapieczone. Można podjąć próby stosując nawet te lepsze płukanki od Forte czy BG lub płukankę Mitasu do wypełnienia całego układu olejowego. Nafta rozpuszcza łagodne zabrudzenia a czy zalana na tłoki odblokuje pierścienie to znak ? Można spróbować zalać inną bardziej agresywną chemią i zneutralizować ją potem naftą lub ropą. Dobrze by było ręcznie ruszyć tłokami.
 13. KINIAM

  Przejście na oryginalny olej

  Mam znajomych co do tego silnika zalewają 10W40, 5W40, 5W50 i 5W30 wszystko zależy od miejsca i sposobu eksploatacji tego silnika. 5W30 zapewne sprawdzi się gdzieś w Skandynawii ale na południu europy, lato Hiszpania/Włochy byłby bardziej potrzebny 5W50. Jak na nasze warunki klimatyczne pozostań przy 5W40.
 14. KINIAM

  Volveline 10w40

  1. olej ma wpływ na kondycję silnika zwłaszcza przy zasilaniu gazem a że wybierają rządzi kasa. 2. rzeczywiście to prawda, dodatkowo gaz nie chłodzi komory spalania, zanieczyszcza olej siarką i szybciej utlenia olej. Nie napisałeś na jakim teraz oleju jest silnik, czy coś bierze oleju i jakie trasy robisz rocznie. Jak wymieniasz olej kilka razy w roku to lej na co Cię tam stać ekonomicznie ale jak robisz wymianę raz lub dwa razy w roku to szarpnij się na coś lepszego o ile chcesz utrzymać silnik w jak najlepszej kondycji.
 15. KINIAM

  Volveline 10w40

  Najważniejsze przy zasilaniu silnika gazem to skrócenie interwału wymiany oleju silnikowego o ok. 25%.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...