KINIAM

Pasjonat
 • Zawartość

  328
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

O KINIAM

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Bitburg

Auto

 • Model
  A4 B5
 • Nadwozie
  Sedan
 • Rocznik
  1996
 • Silnik
  1.6
 • Kod silnika
  ADP
 • Napęd
  FWD
 • Skrzynia
  Manual
 • Paliwo
  PB

Ostatnie wizyty

1596 wyświetleń profilu
 1. Byłem dzisiaj w serwisie i zalewają do tego silnika w okresie gwarancyjnym olej zgodny z VW 508.00. Tyle, że można dostarczyć własny w oryginalnych nie otwieranych opakowaniach z paragonem lub fakturą.
 2. Przed zagazowaniem silnik też taki pobór oleju ?. Robiłeś przed gazem jakieś pomiary stanu silnika np. ciśnienia oleju ?.
 3. Niby te półkowe z marketów w Polsce to rzeczywiście bym omijał u dojczlandów lepiej pachną po otwarciu. Lecz oleje Castrola ..W20 czy 10W50/60 to już zupełnie inna sprawa jakościowa. Teraz wszystko idzie w kierunku ekologii a mniej w ochronę silnika. Jak do 1,4 FSI podchodzi VW 504. 00/507. 00 5W30 to nie ma co się zastanawiać lepsza ochrona silnika i spory wybór. Przy kolejnej wymianie przejść na olej zgodny z normą i możliwie najwyższy parametr lepkości kinematycznej w temperaturze roboczej silnika.
 4. Czy w tym silniku jest wymagany olej VW 508.00/509.00 C5 SAE20 ?. Oryginalny olej VW jest w kolorze niebieskim podobnie jak Millers XF LL, oleje o niskim HTHS. Ma ktoś kartę tego oleju Castrol 0W20 ?.
 5. Mechanik ruszał łańcuch lub napinacz między wałkami ? Te dźwięki są cały czas podczas pracy silnika po rozgrzaniu czy nasilają się przy dodawaniu gazu ?. Pompa na pasku rozrządu to zupełnie inne dźwięki. Dziwny ten Twój mechanik, każe czekać zamiast sam zrobić testy.
 6. Jeśli to już kolejna wymiana oleju to coś o spuszczanym oleju wiesz. Gaz powoduje trochę wypalenia syfu w silniku, gorzej z miską olejową. Płukanki silnika nawet jak wypełniałem cały układ smarowania rzadko powodowały zatkanie smoka w misce olejowej ale należy się z tym liczyć. Płukanka co najmniej 500ml. Prawdopodobnie przed założeniem gazu miałeś sprawdzany silnik a więc i ciśnienie oleju. Jak było Ok i zmieniasz olej regularnie to stan się nie powinien pogorszyć. Motul, który chcesz zalać to dobry produkt, polecam nie gorsze oleje Fuchs i Neste Oil to dwaj wiodący dostawcy baz olejowych dla wielu firm mieszających oleje.
 7. Ale czy aby piszemy o tym samym oleju ? TRIDENT 5W40 produkt 5993 ten najzwyklejszy olej. Miałem go kiedyś w większej ilości i zalewałem do benzyn i diesli stąd mój osąd po 2/3 tys. km silniki zaczynały ciut głośniej biegać, szczególnie w dieslach i te mocniejsze ok. 200 KM benzyny. Mam taką teorię, że większość olejów po 5/7 tys. km zmienia swoją klasę letnią na niższą. Co jest potwierdzane badaniami próbek olejów. I tak w silniku Ford Focus RS 2,3 TURBO oryginalnie-fabrycznie jest zalewany 0W40 prawdopodobnie Castrol zgodnie z normą europejską WSS M2C 937A ale po 3 tys. km olej ten zmienia się z SAE 40 na SAE 30. Co niestety przysparza temu silnikowi wiele usterek. Ja zalewam Amsoil 5W50 zgodnie z wytycznymi USA dla tego silnika norma WSS M2C 931C/MUSTANG/, który to dopiero po 9 tys. km przechodzi w SAE 40.
 8. I to jest prawda wykorzystywana przez znakomitą większość mechaników, zaleją co mają pod ręką 5W40 to przecież każdy się nada byle 5W40. W olejach powyżej nie wymieniłem zwykłego TRIDENTA 5W40 czemu?, to jest olej, którego film olejowy jest bardziej zbliżony do olejów 5W30 ma dużo popiołów i tym samym wysoki pakiet TBN. Po zalaniu tego zwykłego Trident 5W40 po uzyskaniu temperatury roboczej będzie odczuwalna inna, głośniejsza praca silnika w stosunku do olejów z grubszym filmem olejowym. Kiedyś było mało różnic w olejach, dzisiaj można napisać książkę za sprawą producentów silników i ekologów.
 9. Nie wiadomo ile silnik ma przebiegu, co ile i jaki olej był zalewany oraz czy silnik za mocno nie pił oleju. Sporo tych nie wiadomych, nie ma co trzeba obserwować. Te silniki często przez 3 lata lub dłużej są na 5W30 w trybie LL, potem co leją z tym bywa różnie. Jak silnik zaczyna łykać 1,5 do 2 litrów na 10 tys. km to standardem staje się 10W40 lub zalewanie stabilizatorów oleju. Większość użytkowników nie uzupełnia oleju, przynajmniej tak jest u dojczlandów.
 10. Między olejem 5W40 LM SHT a 5W40 Millersem EE LL czy też XF L oraz Tridentem LL w pracy silnika nie będzie zauważalnej zmiany jego pracy. Różnice jeśli chodzi o film olejowy są minimalne. Po przebiegu 5/7 tys. km obserwuj pracę silnika i kolor oleju, wtedy można dopiero coś porównywać, który olej jest na lepszych bazach, jak skomponowany oraz jak działa stabilnie pakiet TBN.
 11. A o jakie olej dokładnie chodzi ?. Z wibracjami to bardzo indywidualna sprawa i nie tylko olej tutaj ważny. Po wyminie na świeży olej każda jednostka chodzi jakby łagodniej pytanie po jakim czasie na przepracowanym oleju są te wibracje. Są olej o bardziej stabilnych filmach olejowych podczas przebiegu i takie, gdzie degradacja oleju następuje szybciej ale to dość złożony temat. Osobiście skłaniam się do olejów tych bardziej ekonomicznych i skracaniu interwału wymiany.
 12. Raczej coś jest mocno nie tak. Przy tym silniku miałem do 2 litrów na 10 tys.km.
 13. I to jest racja, turbo jest lepiej smarowane generalnie mocy przybywaj.
 14. Przed zastosowaniem każdej chemii: płukanki, dodatki oraz oleje warto pomierzyć. Przed zmianą oleju na inny również robię takie pomiary. Oczywiście wiąże się to z dodatkowo poświęconym czasem, którego teraz wszystkim brakuje.
 15. Radzę przed użyciem dokonać odpowiednich pomiarów i porównać je po pewnym czasie, czy jest poprawa. Wielokrotnie ten produkt poprawił kompresję w cylindrach. Powinny być z tego filmy w internecie.