Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy H7+H7+H1 przedlift co to za wersja?


Ziomek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkał się ktoś kiedyś w przedlifcie z lampami dzielonymi a tu w środku dwie h7 i H1 przeciwmgielne to jakaś inna wersja czy co? Normalnie z tego co wiem to wszędzie w pfl jest h4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa z zewnątrz wygląda normalnie, nie ma soczewki ani nic 

Środek lampy wygląda tak jak na zdj w załączniku 

i-al-lampa-przednia-reflektor-glowny-typ-zarowki-h1-h7-h7-manualny-elektryczny-ece-audi-a4-b5-sdn-94-98-avant-94-98-1324091u.jpg

11772d51441f89340f5d2a041b67.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robert 3024 napisał:

Ja miałem takie lampy.

I jak to świeciło względem przedlifta na H4 i polifta na soczewce? 

I z jakiej okazji czasem się takie lampy trafiały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

też mam takie lampy w niedawno kupionej A4 B5 2.8 Quattro. Planuję rozeznać temat dostępności nowych z ASO jutro, jak nie, to jakieś czyszczenie/regeneracja. Najgorzej toto nie świeci. Na pewno lepiej, niż wszystkie soczewki z tamtych lat.
Lampa ma osobną żarówkę mijania, długich oraz pmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie ma tych lamp od 2019r. Takie info uzyskałem. Udało mi się kupić właśnie jedną sztukę nową na ebay. Niestety więcej na razie nie widzę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie poliftowe z soczewką, a nie płacicie krocie za nowe lampy w oryginale na zwykłym reflektorze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe reflektory z dobrym odbłyśnikiem świecą przeważnie lepiej, niż soczewki :)
To takie moje doświadczenia z wielu aut.
Przy czym - przeważnie nikt nie kupuje nowych, oryginalnych reflektorów, tylko jakieś zamienniki z soczewkami (nowe) albo właśnie jakieś retrofity. I stąd wynika mit o wyższości soczewek.
Jeżeli powierzchnia odbłyśnika jest bardzo mała, to tak - tu może lepiej wypadać soczewka. Ale w przypadku lamp takich jak te Bosch'e w A4 to sprawne/czyste/nowe świecą bardzo dobrze.
A ja bardzo lubię dużo światła i raczej ciężko mnie zadowolić w tej materii. Zawsze mi mało :)

Ale fakt - montaż poliftowych to jest jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, brat ma A6 z reflektorem w lampie właśnie który nie jest w ogóle wypalony, a nie ma to nawet polotu do moich zregenerowanych soczewek z B5. Nie jestem mistrzem z optyki ale soczewka da bardziej skupione, przez co dużo mocniejsze światło, jak reflektor, który potrafi tylko odbić w konkretnym kierunku rozpraszając światło, zamiast je skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, jak się ludziom wydaje.
Swego czasu robiłem sporo porównań dodatkowego oświetlenia do sportu offroadowego i nie tylko. Zestawiałem to też różnymi samochodami (fabryczne lampy). Tu jest bardzo wiele zmiennych. To nie jest tylko tak, że "soczewka da bardziej skupione". Parametrów jest dużo. Geometria odbłyśnika, technologia jego wykonania, wielkość/powierzchnia, rodzaj źródła światła, geometria i rodzaj klosza, materiały użyte, bla bla bla... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Edytowane przez ernil
Dodanie zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy do offroad'u nie mają wytycznych względem oślepiania innych użytkowników drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też lampy nie przeznaczone do ruchu drogowego nie mają takich restrykcji mocowych, i jak najbardziej będą mocniejsze. W tym przypadku jednak mało prawdopodobne jest, aby w takich lampach H7 radziła sobie lepiej jak w soczewce. Chyba , że się mylę?

@kamil-vag @pila24 @KoJ@K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Langista napisał:

Stąd też lampy nie przeznaczone do ruchu drogowego nie mają takich restrykcji mocowych, i jak najbardziej będą mocniejsze. W tym przypadku jednak mało prawdopodobne jest, aby w takich lampach H7 radziła sobie lepiej jak w soczewce. Chyba , że się mylę?

@kamil-vag @pila24 @KoJ@K

Soczewka sprawdza się przy mocniejszym źródle światła,by precyzyjnie wyciąć wiązkę światła wychodzącego z projektora,przy czym przesłona zasłania około 60% światła. Dlatego w lampach z opadającą przesłoną drogowe dają 2 x więcej światła na drogę niż mijania. Lampa bez soczewki daje 100% światła na drogę,ale wiązka nie jest precyzyjna jak po wyjściu z projektora. Gdyby w taką lampę wsadzić mocne źródło światła takie jak palnik ksenonowy, to świeciła by mocniej niż bixy na długich i pozbawiła by wzroku wszystkich z naprzeciw.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...