Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fazatory... JHM? OEM? wymiana od góry? i ogólnie o rozrządzie...


pawelosinski83

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Chcę wkrótce zabrać się za rozrząd i mam pytanko odnośnie fazatorów.

Po głowie chodzi mi zamiast OEM zastosowanie zestawów naprawczych z JHM:

https://jhmotorsports.com/shop/catalog/jhm-mechanical-cam-adjuster-repair-kit-pair-for-b6-b7-s4-c5-allroad-42l-p-2314.html

Cena dla nas, Polaków wychodzi jednak taka sama po doliczeniu przesyłek i prowizji dla pośrednika, jak za 2 fazatory OEM = ~3600

Ale ma być wieczne i teoretycznie jest lepsze jak OEM.

Ktoś stosował lub ma jakieś przemyslenia na ten temat?

Czytałem, ze w drugiej części fazatora może się rozpaść jakaś podkłądka czy coś... może lepiej więc wrzucić 2xOEM...

Czy ktoś próbował wymienić same fazatory "od góry" bez wyjmowania silnika? Poza zagrzechotaniem 2sek. po odpaleniu rozrząd jest cichy więc jeszcze trochę bym mu dał pojeździć ;-)

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotania są różne, nie raz jest fazator, ślizg czy padnięty napinacz. Trzeba zdiagnozować co i jak grzechocze... Co do tego patentu JHM to dobry pomysł, ale jak wspomniałeś w nich są specyficzne podkładki pod sprężynkę tłoczka ich blokowania. U mnie też się rozpadła ta podkładka.

Ostatnio wymieniałem fazatory z góry. Da się, ale jest ciasno. Trzeba zdjąć tylne pokrywy.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tych 2 sekundach nic nie słychać i dodatkowo czasem wywala 2 błędy od korelacji, ross tech mówi, że one właśnie przez fazatory są za zwyczaj.

Cały rozrząd kompleksowo chciałem robić w przyszłym roku, ale nie chce też jeździć z tymi fazatorami, bo już mają na prawdę dość jeśli zaczęły się pojawiać błędy.

Stąd pomysł, że zrobię tylko je teraz, a "rozrząd właściwy" tak jak planowałem w 2017, będzie łatwiej zaakceptować rachunek hehe ;-)

Chyba pójdę w fazatory audi jednak, bez kombinowania...

Dzieki za potwierdzenie info, że się da od góry, jestem spokojniejszy ;-)

Jakieś wskazówki? coś, co można łatwo przeoczyć? Będą oczywiście nowe uszczelnienia, uszczelki pod pokrywami zaworów, filtrem oleju, pod kolektorem, zaworki olejowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy mogą nie oznaczać padniętych fazatorów, a ich przesuniecie względem wałka... Niech sprawdzą ustawienie rozrządu itd zanim coś zaczną robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek, ale trochę mam daleko :-P

Da się jakoś sprawdzić ustawienie rozrządu bez zdejmowania pokryw?

Chciałem sprawdzić sobie co podaje kanał 93 i mam tam pusto!!!

Może faktycznie to czujnik(i)...?

Przy zakupie auta i potem też jeszcze sprawdzałem i miałem tam podane wartości kątów. Teraz pola są czyste.

Co zauważyłem dodatkowo: auto znacznie lepiej ciągnie w zakresie 2-4tys obr, wcześniej jechało i od około 5tys było czuć ciąg, teraz przy około 2 tys łamie kregosłup :-D i ciągnie do końca...

Pójdę chyba jednak w seryjne fazatory. Wyjdą p orabatac trochę taniej niż te zestawy naprawcze z JHM po przekalkulowaniu wszystkich kosztów, a jakby doszło cło to już w ogóle...

Ale jeszcze chodzi mi po głowie sprzedaż silnika i skrzyni i SWAP na 2.7 na hybryach :decayed: tylko wtedy też muszę zmienić tipa na manuala, a nie wiem czy chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 5k otwiera sie klapka w dolocie, żeby była góra mocna, z zamkniętą zamula na górze, a z otwartą lub wywaloną zamula na dole.

U mnie było czuć wyraźnie ten próg 5 tys, teraz już go nie ma, jest płynnie i mocno od 2tys. Inaczej też auto brzmi, bardziej agresywnie...

Nie wiem jak powinno być :mellow:

Nie wiem tylko kiedy rozrząd się przestawia na inne fazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek, ale trochę mam daleko :-P

Da się jakoś sprawdzić ustawienie rozrządu bez zdejmowania pokryw?

Chciałem sprawdzić sobie co podaje kanał 93 i mam tam pusto!!!

Może faktycznie to czujnik(i)...?

Przy zakupie auta i potem też jeszcze sprawdzałem i miałem tam podane wartości kątów. Teraz pola są czyste.

Co zauważyłem dodatkowo: auto znacznie lepiej ciągnie w zakresie 2-4tys obr, wcześniej jechało i od około 5tys było czuć ciąg, teraz przy około 2 tys łamie kregosłup :-D i ciągnie do końca...

Pójdę chyba jednak w seryjne fazatory. Wyjdą p orabatac trochę taniej niż te zestawy naprawcze z JHM po przekalkulowaniu wszystkich kosztów, a jakby doszło cło to już w ogóle...

Ale jeszcze chodzi mi po głowie sprzedaż silnika i skrzyni i SWAP na 2.7 na hybryach :decayed: tylko wtedy też muszę zmienić tipa na manuala, a nie wiem czy chcę...

Jesli nic nie masz w 93 to sa tylko dwie opcje. Uszkodzone czujniki ( tutaj był by bład).

Pekniety ślizg posredni i przestawiona góra ( ale tutaj tez zazwyczaj jest bład)

Dotyczałem ze masz błedy, kombinuj blokady i sprawdzaj i na 90% góra przestawiona i rozrzad do wymiany.

Jesli nie chcesz kupowac silnika ( w razie czegos mam taki :) ) to szybko sie musisz za to zabrac.

Blokady do BBK tez posiadam

Edytowane przez Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek, ale trochę mam daleko :-P

Da się jakoś sprawdzić ustawienie rozrządu bez zdejmowania pokryw?

Chciałem sprawdzić sobie co podaje kanał 93 i mam tam pusto!!!

Może faktycznie to czujnik(i)...?

Przy zakupie auta i potem też jeszcze sprawdzałem i miałem tam podane wartości kątów. Teraz pola są czyste.

Co zauważyłem dodatkowo: auto znacznie lepiej ciągnie w zakresie 2-4tys obr, wcześniej jechało i od około 5tys było czuć ciąg, teraz przy około 2 tys łamie kregosłup :-D i ciągnie do końca...

Pójdę chyba jednak w seryjne fazatory. Wyjdą p orabatac trochę taniej niż te zestawy naprawcze z JHM po przekalkulowaniu wszystkich kosztów, a jakby doszło cło to już w ogóle...

Ale jeszcze chodzi mi po głowie sprzedaż silnika i skrzyni i SWAP na 2.7 na hybryach :decayed: tylko wtedy też muszę zmienić tipa na manuala, a nie wiem czy chcę...

Jesli nic nie masz w 93 to sa tylko dwie opcje. Uszkodzone czujniki ( tutaj był by bład).

Pekniety ślizg posredni i przestawiona góra ( ale tutaj tez zazwyczaj jest bład)

Dotyczałem ze masz błedy, kombinuj blokady i sprawdzaj i na 90% góra przestawiona i rozrzad do wymiany.

Jesli nie chcesz kupowac silnika ( w razie czegos mam taki :) ) to szybko sie musisz za to zabrac.

Blokady do BBK tez posiadam

No to mnie pocieszyłeś :kwasny:

Błędy mam 2 - od korelacji na obydwu bankach, pojawiły się nagle i obydwa w tym samym czasie, po skasowaniu pojawiają się za chwilę ponownie.

- 17755 - Camshaft Position Sensor 2 (G163) / Engine Speed Sensor (G28), P1347 - 001 - Incor. Correlation

- 17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28), P1340 - 001 - Incor. Correlation

Nie mam błędów o niewłaściwym sygnale czujników, więc chyba możesz mieć rację... cała góra przestawiona... :kox:

Dziwi mine tylko dlaczego na 93 nie ma żadnych wartości, a nie podaje o ile jest rozsynchronizowane... Czy to normalne?

Dobra, trza chyba szybko kupować graty i szukać magika co to poskłada zanim się rozleci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w moich tematach, tez miałem taki przypadek ( brak odczytu) ale tylko po jedej stronie. Po prostu u Ciebie jest poza zakresem na obu głowicach.

Robiłem rózne cuda, zmiana miejscami czujników, nawet kable zmieniałem aby komputer wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w moich tematach, tez miałem taki przypadek ( brak odczytu) ale tylko po jedej stronie. Po prostu u Ciebie jest poza zakresem na obu głowicach.

Robiłem rózne cuda, zmiana miejscami czujników, nawet kable zmieniałem aby komputer wyeliminować.

Oki, polookam...

I okazało się, że przestawiona góra, nie fazatory, tak?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję najpier sprawdzić rozrząd, czujniki itd. Wszystko da się sprawdzić zdejmując górne pokrywy, bez rozkładania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...