Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód wpada w wibracje


mariusz87mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim. 3 dni temu kupiłem audi a4 2,5 tdi 155 KM, multitronik. Mój problem polega na tym, że przy około 80 do 130 km/h samochód wpada w wibracje. Drży cała kabina, i czuje drgania na pedale gazu. Po puszczeniu gazu wibracje ustają. Po naciśnięciu znów to samo. Byłem u mechanika w Holandii bo tu mieszkam i każdy mówi co innego. Jeden, że koła (ale nie drży kierownica), drugi, że przeguby wewnętrzne, trzeci chce wymieniać amortyzatory a czwarty wymieniać skrzynie biegów. I widzę, że sam muszę się zabrać za ten samochód tylko nie wiem od czego zacząc i jak posprawdzać żebym miał pewność, że nie wyrzucam kasy na marne. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. 3 dni temu kupiłem audi a4 2,5 tdi 155 KM, multitronik. Mój problem polega na tym, że przy około 80 do 130 km/h samochód wpada w wibracje. Drży cała kabina, i czuje drgania na pedale gazu. Po puszczeniu gazu wibracje ustają. Po naciśnięciu znów to samo. Byłem u mechanika w Holandii bo tu mieszkam i każdy mówi co innego. Jeden, że koła (ale nie drży kierownica), drugi, że przeguby wewnętrzne, trzeci chce wymieniać amortyzatory a czwarty wymieniać skrzynie biegów. I widzę, że sam muszę się zabrać za ten samochód tylko nie wiem od czego zacząc i jak posprawdzać żebym miał pewność, że nie wyrzucam kasy na marne. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Kolego. Mam 2.4 v6, gdy kupiłem swoją audiczke wszystko było ok, wpadłem na pomysł aby je obniżyć, po zmianie zawieszenia wszystko było ok, po przejechaniu ok 1000 km zaczęły byc wyczuwalne drgania kabiny podczas przyspieszania, wymieniłem swiece, przewody, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne, sondy lambda i na sam koniec zmieniłem zawieche na oryginalna, okazało sie ze na ori zawieszeniu wszystkie drgania ustały, multitronic nie lubi gdy półosie są poziomo względem skrzyni. Musza byc pod katem względem skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że również miałem drgania podczas przyspieszania.

Wymieniałem przeguby wewnętrzne - bez rezultatu.

Wymieniłem całe połosie na ori używane i po drganiach w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...