Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik kąta skrętu G85 raz działa a raz nie


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegos czasu raz pali mi sie kontrolka od ESP a raz gasnie. Komputer pokazuje dwa błedy dotyczące czujnika kąta skretu G85. Kody bledów 01826 oraz 00778. Wszystko powiedzmy ze nie bylo takie pilne do czasu jak wczoraj nie wracalem z pracy kiedy to na prostej drodze przy nie duzej predkosci kontrolka od esp zaczela migac i auto zaczelo dziwnie zachowywac sie na drodze jak by hamować jedna strona wiec wylaczylem esp i jade dalej wydaje sie ze jest dobrze do momentu jak zaczalem hamowac znowu dzialo sie to samo. Potem to ustalo i narazie jest OK zgasla nawet kontrolka ESP dzis jechalem do pracy bylo OK. Ale nie moge pozwolic sobie na to zeby stalo sie to samo. Podlaczylem kompa ale zadne nowe bledy nie doszly dalej sa tylko te od czujnika G85. Co robic wymieniac ten czujnik czy moze go czyscic. Czy to on mogl byc sprawca dziwnego zachowania auta na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same błędy u siebie. A problem leżał właśnie w czujniku skrętu zamontowanym na zwijaku - taśmie (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). Generalnie problem zaczął się jak zmieniałem graty pod Multi kierownice. Kolega od którego kupiłem taśmę mówił mi o tym problemie, ale ja to olałem i zamontowałem kompletną taśmę (która właśnie ma w sobie ten czujnik G85) i po jakimś czasie zaczęły się problemy z ikonką esp. Na początku problem występował sporadycznie, aż później nie było dnia by błąd nie wystąpił, więc wziąłem się za to i przełożyłem ten czujnik ze swojej starej taśmy i teraz jest wszystko ok. Jak będę w domu to mogę cyknąć zdjęcie o co dokładnie chodzi. Faktycznie są tam styki, które w moim wadliwym module wyglądały kiepsko - myślę, że po ich przeczyszczeniu było by ok, ale dla pewności przełożyłem czujnik ze starej taśmy. Dla pocieszenia powiem, że czujnik G85 najczęściej jest w komplecie z taśmą, którą dla wersji bez Multi można kupić za grosze na znanym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja miałem ten sam problem ,kombinowałem czyściłem, ale nie pomogło, zmieniłem na używkę i jak ręką odjął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to chyba bedzie sprawa troche bardziej skomplikowana. Okazalo sie ze mam zawilgotniala skrzynke z bezpiecznikami tą pod kierownicą. Styki są zielone. Probowalismy czyscic ale wychodzi na to ze bedzie cala do zmiany. Prawdopodobnie to ona jest winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięty ten temat już jest? :)

tak ogarniety, Jednak uszkodzony okazal sie czujnik po wymianie wszystko dziala. Mechanik z mojego pieknego miasta blednie wskazal na skrzynke od bezpiecznikow w ktorej brak jak potem sprawdzalismy wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...