Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne zachowanie sprzęgła.


przemek214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy moi drodzy !

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zachowaniem sprzęgła i doszedłem do wniosku że coś się dzieje i miejmy nadzieje że nie będę musiał wyjmować skrzyni , już tłumaczę o co chodzi.

Odkąd kupiłem auto przy ruszaniu i zmianie biegów szarpie autem , ewidentnie coś ze sprzęgłem się dzieje , dokładniej mówiąc gdy ruszam puszczając normalnie sprzęgło auto zaczyna ruszać i tu wszystko w porządku na samym początku , puszczając je dalej jest duże szarpnięcie jak by nagle tarcza dociśnięta została ( jak by szybko puścił sprzęgło ) Żeby ruszyło auto normalnie trzeba wolniej puścić sprzęgło , a przy zmianie biegów jest gorzej z 1 na 2 to mało kiedy się uda bez szarpnięcia .

Bardzo ważna jeszcze jedna rzecz to taka że wydaje mi się że sprzęgło do końca nie rozłącza , na postoju wrzucam jedynkę a auto jakby leciutko szarpnęło ( takie uczucie ) i troszkę ciężko jest wrzucić bieg, oczywiście jakiejś siły dużej to nie używam , ale da się to wyczuć.

Zastanawiam się nad wysprzęglikiem!

Czy to mogła by być przyczyną ?

A może zapowietrzony układ wysprzęglika?

To nie powinno wpływać na pracę sprzęgła ,ale skoro mówimy o przypadłościach to mówię także o tym bo jest to razem połączone ( wspólny płyn )

Dodam że servo mam do wymiany ,bo mam słabe hamulce , wspomaga ale nie tak jak być to powinno dość dużo siły muszę użyć by podczas hamowania uruchomił się ABS.

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piszesz że serwo pada to od tego bym zaczął, a gdyby to było sprawne to stawiał bym na docisk, ewentualnie kończy się tarcza

Edytowane przez piotrek991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie zrobione, z tym że sprzęgło ma tylko wspólny płyn, np: a nie pompę. Więc myślę że to żadnego wpływu nie powinno mieć, najpierw sprawdzę czy niejest zapowietrzony układ chyba albo czy nie leje się z wysprzeglika ale wątpię bo niema ubytku płynu , w między czasie wymienię serwo. A później muszę się zastanowić co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...