Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewanie turbiny po jej wymiania.


Tiger_Mielec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem/niepewność . Wczoraj pierwszy raz wymieniałem turbiny na regenerowaną bo moją miała ostatnie tchnienia :( Wyjąłem starą i założyłem regenerowaną ,wszystkie węże podpięte spowrotem na swoje miejsce , zalany płyn chłodniczy (przy ściąganiu węża trochę uleciało ) , uszczelki nowe na dolocie ,wylocie ,krućcach doprowadzających i odprowadzających. Przed właściwym uruchomieniem silnika kilka razy pokręciłem na odłączonych cewkach aby pompa oleju zadziałała i nabiła olej do turbiny . Ale tu zaczyna się mój problem . Po przejechaniu kawałka (ok.3km ) turbina strasznie się nagrzewa w części gorącej i śmierdzi trochę od niej . Silnik utrzymuje temperaturę i nie przekracza 90 stopi. Poniżej załączam zdjęcie turbiny po przejechaniu tych 3 km . To jest normalne na nowej turbinie ? Wydaje mi się że nie , ale to jest pierwsza moja zmiana turbiny i nie jestem pewien. Wydaje mi się że coś jest nie tak ale nie jestem pewien .

https://zapodaj.net/1645ac040d646.jpg.html

Proszę Was o pomoc . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolor fioletowy jest normalny i sporo nagrzanie turbiny ? Wiem że benzyna wydziela duużo ciepła a tym bardziej LPG , ale zaczeło mnie to zastanawiać bo nie kręciłem go na wysokie obroty , a silnik nie był jeszcze tak bardzo nagrzany .

Właśnie się kontaktowałem z osobą od której kupowałem turbinę i smród i dymek jest normalny przez jakiś czas bo turbina jest pomalowana tak jak piszesz :D i ten lakier się wypala :)

Edytowane przez Tiger_Mielec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...