Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] klimatyzacja problem


kns3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klimatyzacją.

Gdy kupowałem autko, wczesna godzina rano niby wszystko ładnie wiało.. Ale później niestety pierdut.

Na stacji podłączyli sprzęcik, przebadali sprężarkę i jedyne co powiedzieli, ze działa jak nowa.

Okazało się, że w ogóle nie ma czynnika chłodzącego. Nabiłem klimę z nadzieją, ze może był to jakiś wypadek przy pracy czy cuś.

Starczyło do wieczora, układ był już pusty. Pojechałem na warsztat, machanik pozaglądał, popukał.... łupnał okiem i powiedział, że trzeba wykręcac kokpit bo jest nieszczelność i ucieka czynnik.

Teraz moje pytanie: Co mogło paść? Czy jedynie jakiś przewód łączączy z nagrzewnicą czy może jakiaś inna cześć.

Prośba do was jesli ktos miał podobny problem, gdzie może być wyciek, ewentualnie oszacować koszty naprawy.

Na razie zima.. ale lato przyjdzie i miło by było gdyby climatronic dmuchał chłodnym powietrzem.

Proszę o sugestie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro ucieka czynnik to bez wątpienia jest jakaś nieszczelność w układzie. Jest okres zimowy, wiec to idealny moment na naprawę. Ponieważ przechodziłem sam przez podobną dolegliwość, radzę spokojnie podejść do tematu, bo może się okazać że dwa razy będziemy do tego samego tematu podchodzić.

1. Jeżeli nieszczelność jest po stronie kabiny to problem o tyle duży że trzeba się dostać do całego systemu ogrzewania, do wymiennika ciepła, który może być lekko skorodowany i gdzieś sobie puszcza gaz i najzwyczajniej w świecie trzeba go wymienić na nowy.

2. Jeżeli nieszczelność jest w komorze silnika, to na początek, wymienić około 8 uszczelek (oringów) ich koszt nie powinien nawet w serwisie przekroczyć 10 zł, Przy okazji rozbierania układu zalecał bym wymianę osuszacza koszt około 120zł tylko nowy żadnych używanych.

3. Jeżeli nieszczelność mimo wymiany oringów nie ustąpi pozostają przewody, skraplacz lub nawet nieszczelność na kompresorze mimo tego że jak piszesz pompuje jak nowy.

O kosztach trudno będzie tu pisać, bo będą zależały od poziomu skomplikowania tych prac, ale jeżeli jest klimatyzacja w samochodzie to musi działać i trzeba się poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację.

Nieszczelność z tego co kontrastem znaleźli jest wewnątrz. Wiec czeka mnie najprawdopodobniej rozbiórka wnętrza.

Ale póki zima chyba trzeba sie tym zająć. Lato przyjdzie i powieje miły chłodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...