Treść opublikowana przez kns3k
-
Spotkania na drodze
Ooo i mojego starego ktoś złapał na foto:) Pozdr
-
Prośba o pomoc w znalezieniu tłoka;) AHH 1,9tdi 90ps
Koledzy:) Czy z AFN bedzie pasować?
-
Prośba o pomoc w znalezieniu tłoka;) AHH 1,9tdi 90ps
Witam. Parę dni temu rzecz straszna się stała:) W samochodzie ojca (a jakże A4:) ) ułamał się w silniku zawór. Efekt zniszczona głowica, pogięte zawory, a tłok jak po ataku pitbulla. Naprawa jest już w toku, do pełni szczęścia potrzebny jedynie kompletny tłok z korbowodem. Oznaczenie na tłoku 79L46. Samochód z 99 roku B5 po lifcie. Silnik 90ps AHH. Nie szukałem nigdy takich części i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Proszę forumowiczów o pomoc. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Po wymianie amorków z przodu stuki w zawieszeniu
prędzej górne mocowanie amorka (dwie nakrętki na 13 klucz od góry po zdjęciu okrągłych zaślepek ) - Czy mógłbyś rozwinąć dokładniej?? Za oględziny sie jeszcze nie zabrałem;), ale po opisie nie bardzo kojarzę o co chodzi. Tak czy inaczej, dziękuję za wszelkie sugestie Dziś ponaciskałem samochód za nadkola i wtedy słychać dokłądnie takie same stukanie jak podczas jazdy. Amorki nowe (billstein), zawieszenie nowe MS, drążki i końcówki drążków nowe, nowe przegóby zewnetrzne. A jednak cos puka. Odgłos dochodzi jakby dokładnie z połowy pomiedzy kołami, przynajmniej tak to słychac przy podniesionej masce, bujając samochodem. Czy może być wina luźnej maglownicy?? Jak można to wyregulować, tj gdzie dokładnie znajduje się krzyżak maglownicy do regulacji luzu??
-
[ALL B5] Po wymianie amorków z przodu stuki w zawieszeniu
Witam Problem jest następujący. Po wymianie amortyzatorów z przodu po 2 dniach od zmiany pojawiły się stuki w zawieszeniu. Na prostej drodze absolutna cisza. Przy pojedynczej przeszkodzie tez miarę spokojnie. Zabawa zaczyna się gdy na drodze jest więcej dziur czy tez nierówności. Stuka jakby luz był. Wszystko sztywne przy wstępnych oględzinach. Czy możliwe, żeby śruba na amortyzatorze (dokładnie nakrętka znajdująca się pod mocowaniem do karoserii?)była zbyt słabo dokręcona. Tam w srodek z tego co pamiętam imbus dla kontry i dokręcić kluczem oczkowym?? Kolejne pytanie. Czy jesli chciałbym sprawdzić czy śruba ta mocno trzyma to czy muszę wymontować cały amortyzator czy tez wystarczy wykrecic 3 śruby mocujące pod maską i wszystko opadnie na tyle żeby wcisnąć tam klucze?? pozdrawiam
-
Spotkania na drodze
A kto stal dzis na Heroldów w Warszawie? :-) ciemny avant tdi? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
A ja zrobiłem to tak u siebie: http://img814.imageshack.us/img814/2564/c36020110702180807.jpg http://img713.imageshack.us/img713/8058/c36020110702180845.jpg http://img560.imageshack.us/img560/6918/pa170203.jpg Oswietlenie na stopy na razie niebieskie;) purystom pewnie sie nie spodoba, ale daje rade.(innych paneli z diodami nie mieli) Wszystko podłączone tak, że łatwo można podmienić na panele z białymi diodami (montowane na opaski). Kable prowadzone od lampki w suficie pozniej prawym słupkiem. (tak chyba najłatwiej to wykonać) Najbardziej zadowolony jestem z podświetlenia podłokietnika. Lampka oled (15pln). Efekt końcowy oceńcie sami. Pozdrawiam
-
Spotkania na drodze
Yauuu Yauu Z Mazur lecieliśmy z moją lubą na odwiedziny Wawy. W rejestracja została. Ale zamieszkanie okolice Pisza. Pozdrawiam!!
-
Spotkania na drodze
PISZU?? Z Wawki sie tu przenoszę i żadnego klubowego jeszcze nie trafiłem, a codziennie tu niemal jeżdżę.
-
Spotkania na drodze
Co zrobic:) Trzeba było wracać do domu
-
[ALL] firestone f 580 195/65/15 prośba o pomoc
Dzieki za wskazówki. Allegro przeglądam co by znaleźć jakieś cukierki;) Moze trafi sie cos w super stanie. 2 pozycja wymieniona z allegro, wydają sie byc w dobrej kondycji te oponki. O szukaniu na szrotach nie pomyślałem. Dzięki serdeczne.
-
[ALL] firestone f 580 195/65/15 prośba o pomoc
Witam Wujek google niestety nie potrafi znaleźć tych oponek. Ojciec chciałby dobrać do swojej B5 (2 lifcik od 2 tygodni w rodzinie:) ) 3 nowe oponki do nowej fabrycznie przynajmniej opony z zapasu. Niestety nie wiem jak jest z dostępnością. Google milczy, a przynajmniej znajduje nieodpowiednie rozmiary. Pytanie do obeznanych w temacie. Czy jeszcze mozna dostać gdzieś te opony? Pewnie nie są już produkowane. Ale...
-
Spotkania na drodze
To sem był ja Na tygodniach jeszcze felunek zmieniony będzie bo się średnio na kołpaczku prezentował Z dymiącą głową po weekendzie wracałem do Wawki. Pozdrawiam serdecznie
-
[ALL B5] Klapka podłokietnika
Holi Szit!! Dziękuję za wszystkie informacje.
-
[ALL B5] Klapka podłokietnika
W takim razie jak to wygląda cenowo?? Podłokietnik Audi A4 B5... Chodzi o cała klapkę
-
[ALL B5] Klapka podłokietnika
Witam Zakupiłem podłokietnik, wraz z tunelem, wszytsko wygląda jak najbardziej poprawnie, za wyjątkiem klapki, pokrywy opdłokietnika. Materiał jak to materiał wytarł się.. ale za pare PLN pani Halinka obszyje jakims miłym materiałem. Chodzi jednak o mocowanie zawiasów klapki podłokietnika. Są wyrwane... ktoś chyba próbował wyrwać tą klapkę i dorwać się do łakoci pod nią schowanych Wiec czy jest możliwość zakupienia samej części klapki tej plastikowej do której mocowana jest częśc obita tkaniną?? Czy takie części dostepne są w ASO?? Czy raczej szukać kompletnej klapki podłokietnika.
-
[ALL B5] Gdzie w Warszawie mogę kupić wahacze Master Sport ?
Dzieki, dzięki za wskazówki. Na AlledrogoU niewiele jest. Poszukam jeszcze może coś się znajdzie.
-
[ALL B5] Gdzie w Warszawie mogę kupić wahacze Master Sport ?
Rarrrrrr z moich wnikliwych obserwacji wynika podobnie W necie tez tylko kilka sklepów wysyłkowo sprzedających M sport. Miałem jednak malutką nadzieję, że może cosik się znajdzie
-
[ALL B5] Gdzie w Warszawie mogę kupić wahacze Master Sport ?
Jeśli ktoś ma, podajcie proszę namiary gdzie w stolYcy można zakupić wymieniony zestaw wahaczy M Sport. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Zapalająca się kontrolka wykrzyknika przy odpalaniu
Samochód stał dłuższy czas niejeżdzony?? (<-- jeśli jest taki wyraz:) )
-
Spotkania na drodze
Przyznaję się to ja:) Pozdrawiam
-
Spotkania na drodze
Przyznać się kto we wtorek ślicznym avantem stał na światłach Zwirki i Wigury do skrętu w stronę Galerii Mokotów:) btw. niezła pasażerka obok:) Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Ucieka olej
Dzieki wielkie, Czujnik 16pln i po bólu. Cały zalany olejem był. Obecnie wszystko ładnie i pięknie chodzi. Troche ciezko było klucz płaski wcisnąć, ale się udało:) Zamykam wątek.
-
[B5 AVV] Ucieka olej
Witam. Kilka minut temu zadzwonił do mnie moj staruszek, ze po moim samochodzie została plama oleju na podwórku. Co prawda po drodze do pracy na chwilke zaświeciła sie kontrolka oleju, ale pozniej bylo wszystko ok. Poszedłem zobaczyć co z autkiem. Pod spodem od strony filktra oleju juz zebrała sie niewielka plama. Maska do góry i badać ręką skad cieknie. Filtr mokry. Pzretarłem. Nigdzie nie cieknie, siedzi mocno. Pogmerałem ręką w koło i okazało się ze olej ucieka przez jakis gumowy czepek nad foltrem oleju.. Cały wymazany olejem, prosto z tego musiało kapać na filtr. Może macie pomysł z czego to cieknie? Czy coś sie zsuneło?? Leci przez gumowy czepek w kształcie moze smoczka czy coś takiego założony na chyba stalowym przewodzie czy jakims innym, Mówie tylko co wyczułem dłonią, bo niemal nic nie widać (no cóz zabudowany silnik) Jakies sugestie jak złapać wyciek?? chciałbym chociaz do domu wrócić. Olej mam, bedzie dolewka na drogę. Proszę o pomoc, Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana parownika klimatyzacji - prośba o porady
yyy?? Ciągle pada mi proxy w pracy i nie mogę znaleźć. Ale dzięki za info. Ok, wszystko znalazłem. Niezły step by step. Może się uda. Trzymajcie kciuki.