Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kultura pracy poniżej 2000 obrotów


A4 B7 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc na przykład na 5 biegu w zakresie 1800 obrotów słyszę jakby buczenie spod maski / silnik głośno słychać (zachowuje się tak jakby miał ciężko). Dodając gazu i przechodząc na zakres powyżej 2000 obrotów wszystko cichnie i słychać wtedy dopiero charakterystyczne "mruczenie" silnika. Zauważyłem iż na 4 biegu lepiej go trzymać w zakresie podwyższonych obrotów tj do około 2200 - 2800 niż na 5 biegu jechać w zakresie jak wspomniałem. Czy to normalne zachowanie dla tych silników i u was też tak jest?

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny moment obrotowy ten silnik łapie dopiero przy 1900 obr / min więc masz prostą odpowiedz zresztą moc też nie jest powalająca przy wadze auta ok 1400 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołem to bym się nie wychylał. Uwierzcie mi zmieniane było niedawno jakiś rok temu i nic się od tego czasu nie zmieniło (wcześniej też to było). Już mi chodzi po głowie że auto miało nastukane kilometrów (choć zużycie w środku na to w żaden sposób nie wskazuje) licznik wiadomo do tyłu a tu objawy jak bliżej niż dalej końca tego silnika. Dynamikę ma w normie/zbiera się ładnie choć jak mu wcisnę w pedał to dość głośno jest tak do 3000-3500 obrotów. Jak go rozpędzę i podtrzymuję mu obroty na przykład na 5 biegu jakieś 2600 obrotów to jest cicho ale jak zejdę poniżej 2000 na 5-ce to wtedy mam go dość.

Ogólnie robi wrażanie jak kolega wspomniał post wcześniej że zbyt mało mocy jak na taką wagę i podpisuję się pod tym.

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduszki silnika i skrzyni, wydech, złącze elastyczne. Z dwumasą to ktoś odważnie wyjechał...

Zrób mu logi, czy wszystko pracuje w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...