Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie, obcieranie - przód


s0k0l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety dałem auto swojej dziewczynie :( Jadąc na prostej drodze uderzyła w krawężnik - pękła opona. Oponę wymieniłem na nową taką samą jaka reszta w aucie (stare z '15 roku nowa '16 rok - mała różnica w bieżniku). Od tego czasu auto delikatnie ściąga w stronę nowej opony oraz słychać jakby dziwne buczenie, obcieranie z przodu auta od 70-80 km/h i wraz ze wzrostem prędkości te dziwne dźwięki się nasilają.Co może być nie tak? Koła z przodu są wyważone i sprawdzone...

Może ktoś podpowie co jest nie tak... ewentualnie poleci jakiegoś dobrego mechanika z Łodzi bądź okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że jakiemuś uszkodzeniu uległo zawieszenie albo zbieżność się przestawiała..nic innego tylko kontrola zawieszenia i zbieżności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podejrzewał łożysko . Jeśli jest uszkodzone to tez będzie buczał . Podnieś auto i energiczne kręć kołem może uda ci się coś usłyszeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tez czy ta nowa opona nie jest wyząbkowana... takie lubia buczeć przy średnich predkosciach...

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyząbkowanie opony odpada.... nowa opona jest ok.

Dzięki za pomoc. Poleci może ktoś jakiś warsztat w okolicach Łodzi gdzie można się z tym udać? :)

Edit:

Łożysko podobno jest OK, sprawdzane w Autoryzowanym Serwisie Skody... Założone mam nowy komplet zimówek, i dalej przy większych prędkościach dochodzą dziwne dźwięki.

Czy winą może być delikatnie skrzywiona felga? Nie mam chwilowo możliwości założenia innych felg z oponami.

 

Mógłby ktos polecić jakiś dobry warsztat/serwis w Łodzi lub okolicach  gdzie można się z tym udać ?? 

Edytowane przez s0k0l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...