Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje na kierownicy i lusterku na postoju w 1.9TDI 1Z


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mojemu koledze udało się kupić fajne Audi 80 Avant B4 1.9TDI 1Z 1995r z przebiegiem 360 tys km.

Jest jedna bolączka tego auta czyli wymienione w tytule wibracje kierownicy oraz lusterka od strony kierowcy na wolnych obrotach i zimnym silniku, przy ciepłym występują wibracje ale zmniejszone o jakieś 70%. Sprzedający twierdził, że to wina poduszek silnika lub skrzyni. Mechanik natomiast stwierdził, że to nie poduszki tylko na 99% wtryski paliwa. Lecz po podłączeniu komputera nadal nie ma pewnego winowajcy. W najbliższym czasie kolega planuje wymienić kompletny rozrząd z pompą wody, oleje i filtry oraz uszczelniacze silnika oraz skrzyni więc może po tych zabiegach w szczególności z rozrządem coś się poprawi. Mechanik zalecił wlanie na pół baku diesla premium 2-3 buteleczki płynu STP do czyszczenia wtrysków. Kolega tak zrobił tylko 2 butelki na cały bak paliwa premium z BP. Ma przetestować przez weekend. Ponadto Audi ma wgrany jakiś program i mechanik twierdzi, że ten program jest zły ponieważ dawka paliwa jest ustawiona tak, że pali mniej niż seryjne 1Z oraz, że silnik myśli, że cały czas panuje temperatura -40stopni czy jakoś tak. Ogólnie kolega planuje powrót do serii lub dobry program. Niestety nie wiemy jakie to będą koszty bo jeden tuner powiedział, że już z 8 lat na oczy takiego silnika nie widział i musi poszukać odpowiedni kabel do tego modelu.


Czy ktoś się spotkał z takimi wibracjami na kierownicy i na lusterku? Ja się spotkałem kiedyś z identycznymi wibracjami w BMW e36 318tds u taty, ale jemu to nie przeszkadzało i nic nie robił z tym.


Czy w B4 w modelu z z 95r były jakieś opcje, że zwierciadło od strony kierowcy powiększa jak w lusterku do makijażu. U mojego kolegi niestety coś takiego jest, że lustro jakby przybliżało obraz. Czy może ktoś zainstalował sobie takie nieoryginalne zwierciadło z np powodu wady wzroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry soft jak jest zrobiony to przy normalnej jeździe silnik pali mniej, przy ostrej - więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...