Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa


Patrykjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wie ktoś może jak wymienić filtr paliwa w a4 b8 benzyna? Z tego co mówią filtr jest w zbiorniku paliwa. Zamówiłem oryginalny z plastikowa obudowa. Dużo roboty wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz kanapę, odkręcasz czarny dekielek później biały pierścień którym przykręcona jest pompa do zbiornika i wyciągasz, tylko delikatnie bo pływak jest dość mocno w bok wyciągnięty. Trzeba tylko pamiętać że w b8 przy otwieraniu drzwi włącza się na chwile pompa by zwiększyć ciśnienie w układzie więc w przewodach paliwowych jest benzyna pod pewnym ciśnieniem i odłączając je nie oblej sobie kanapy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem zdjęcia mojego filtra po 220 tys km w dziale o 1.8 tfsi

Jak by się ktoś zastanawiał czy warto wymieniać filtr paliwa to poniżej zamieszczam zdjęcia z rozebrania mojego filtra po wymianie który miał 220 tys km z czego ok 205 tys km to przebieg na zachodzie europy oraz 15 tys km w Polsce i tankowana była tylko verva 98 na Orlenie.

nnxcyv2d.jpg

nvlc8txr.jpg

udziiip6.jpg

o3mmcore.jpg

takie paliwo wyciekło po ściśnięciu filtra

cudiy7ht.jpg

xo9eckua.jpg

fkx8ph5g.jpg

c4b9jmkw.jpg

7fckphhh.jpg

Pomimo tego jak wyglądał filtr w baku było czysto i żadne brudy nie pływały. Drobinki widoczne na zdjęciach to opiłki po rozcięciu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto co jakiś czas wymienić koszt ok 120zl plus robota a spokój na długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli da się jednak to dziadostwo wymienić.... bo mi jeden mechanik powiedział że filtr jest zintegriwany z pompą paliwa i nie da się go osobno wynienić. Więc mam jeździć i przyjechać jak się będzie coś dziać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 18:51, turborzeznik napisał:

Aha... czyli da się jednak to dziadostwo wymienić.... bo mi jeden mechanik powiedział że filtr jest zintegriwany z pompą paliwa i nie da się go osobno wynienić. Więc mam jeździć i przyjechać jak się będzie coś dziać... 

To lepiej zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zabiello napisał:

To lepiej zmień mechanika.

A myślisz że co mam zamiar zrobić? :D w tej chwili jestem w niemcowni zapytam ile tu kosztuje, jeśli tragedii z ceną nie będzie to nawet nie będę sie zastanawiał nawet gdybym miał tu zaplacić 100-150euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2016 o 08:12, Patrykjagoda napisał:

Witam czy wie ktoś może jak wymienić filtr paliwa w a4 b8 benzyna? Z tego co mówią filtr jest w zbiorniku paliwa. Zamówiłem oryginalny z plastikowa obudowa. Dużo roboty wymienić?

Siemka podasz numery tego filtra paliwa? Zeby zamowic i gdzie zamawiales w aso? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...