Treść opublikowana przez Patrykjagoda
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Dziękuję. W sumie oglądam filmiki i nie wydaje się to trudne:) tylko przedlift servotronic chyba nie ma sterownika osobnego i korzysta z modułu komfortu albo centralnej elektryki. Nic sprawdzę w którym module to się koduje i tam zrobię logi napięcia:) dzięki wielkie
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Jakie parametry powinienem sprawdzić? Bo kurcze nie rozumiem robienia logów w vcds jak się to robi
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Tak sprawdzałem i podładowałem go. Zmieniony dwa lata temu na nowy i mimo poprzedniego 7 letniego to zmiana na nowy nic nie dała bo takie same objawy zostały.
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Im wyższa temperatura tym szybciej objawy. Akumulator na zgaszonym 12.6v Po odpaleniu idzie na akumulator 14.4-6v
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Skan dopiero w przyszłym tygodniu zrobię. Wszystko jest przypadkowe ale raczej wilgoć zwiększa częstotliwość. Temperatura też. Zauważyłem też że na postoju gdy mam załączone lampy przednie na biegu jałowym gdy dodam gazu lampy świecą wyżej. Podnosi się poziom świecenia. Powyżej 1500obr. Spadną obroty to i niżej o kilka cm świecą lampy. Mam bixenon z poziomowaniem ale przecież stojąc nie zmieniam wysokości. Trochę wygląda to na alternator. Gdy słucham muzykę na zgaszonym silniku gra ładnie basem czysto. Radio też mniej szumi. Gdy odpalam samochód radio gubi fale i raz ok jak fatalnie gra.
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Brak błędów i kontrolek na zegarach. Bang dokładałem z vaginstal wiązka. Przed montażem też wszystko wariowało. Gdy dochodzi do tego wariowania to silnik jest mocno obciążony tzn każdy ruch kierownicy wywołuje widoczne wahanie obrotów na silniku i czuć wtedy nawet bujniecie karoseria. Gdy chce opuszczać szyby też obroty się wahają i czuć zduszenie silnika. Przy odpalaniu przygasają lekko oświetlenie podsufitki. Kurde czy może to być alternator? Nie mam innego modułu stabilizacji napięcia w bagażniku poza tym w alternatorze
-
Elektronika w Audi A4 B8 wariuje
Witam. Mam problem z a4 b8 3.2fsi cala manual. Od dłuższego czasu elektronika wariuje. Samochód raz działa bdb ma moc hamulce itp a w trakcie jazdy gubi moc gubi hamulce i kierownica też działa gorzej. Układ servotronic. Po zamontowaniu bang olufsen w concert słychać zakłócenia. Na zgaszonym szum ale to coś concert ma problem natomiast po odpaleniu silnika słychać alternator w głośnikach. Tak samo słychać zaciągnięcie elektrycznego ręcznego. I elektronika tak jakby gubiła masę albo coś z napięciem. Wymieniłem przewody od rozrusznika i alternatora na nowy z aso nie pomogło. Fakt że mocowanie masy miałem przy belce skrzywione. Ale gdyby w ogóle masa nie łączyła to wywalałoby błędy. Brak błędów w vcds. Czyściłem punkty masy wszędzie poza schowanymi miejscami pod tapicerką i dywanami. Czy przewód masy od akumulatora co ma sterownik gdyby był zły to by to tak się objawiało? Czy może jednak alternator? Samochód odpala ładuje akumulator. I dlaczego w trakcie jazdy tak wariuje elektronika. Często muzyka gra ładnie z basem a gdy wszystko zacznie wariować słabe wspomaganie hamulce i moc to i muzyka gra jakby charczy bas i słabo. Proszę o porady dużo już wymieniłem rzeczy
-
A4 B8 3.2 fsi szarpanie i spadek mocy przy gwałtownym wciśnięciu gazu
Witam udalo Ci sie to ogarnac? Ja od paru lat to mam i juz pol samochodu wymienione a szarpniecia zdazaja sie ale nie zawsze
-
A4 b8 3.2fsi dodatkowa pompa wody
Witam mam 3.2fsi cala i jest dodatkowa pompa obiegu wody elektryczna. Problem w tym że w kodowaniu nie mam tego zaznaczonego i nie mogę tego zmienić bo wyskakuje błąd kodowania. Czy takie ustawienia powinny być? Mam pojedynczy wentylator ze zwykłym sterownikiem.
-
Montaż AMI pod CAN radio Audi Concert Symphony w Audi A4 B8
Witam wie ktos jak zbudowac wiazke ami pod concert?:)
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Chętnie się dowiem jak zakodować po włączeniu silnika dany tryb. Widziałem tam chyba kanał 63 64 65 66 i do niego cyferki od 1-4 i może tu zmienić na auto wszystko
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
A czy po uruchomieniu silnika masz bez podświetlenia tak jakby był zaprogramowany individual ? Mnie wkurza ze po odpaleniu silnika mam ten tryb i musze cos wcisnac. Gdyby odrazu byl na AUTO to trudno bym to zostawil.
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Trzeba niestety zrobić reset modułów i zaprogramować od nowa:/ zobaczę poproszę może tego kolesia co mi ściągnął CP z wzmacniacza żeby zrobił reset. Potem znowu zaprogramuje poprzez Kecodi. A działa to u Ciebie mimo pracy w pętli ? Bo ja mam coś z CAN i ciężko ocenić. Bo jeżeli działa to trudno szkoda się bawić
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Witam mialem zakodowany drive select w a4 b8 przedlift concert. Kodowanie z kecodi i przycisk przy lewarku działał prawidłowo. W sensie zaraz po odpaleniu był tryb auto potem przyciskiem np w lewo załączał tryb comfort i już nie można było w lewo nic więcej zrobić. Tak samo w prawo. Byłem u magika vag we Francji bo tam mieszkam i po odebraniu samochodu zauważyłem po kilku dniach że przełącznik działa w trybie pętli. Jak na filmiku. Czy to normalne? Po wykodowaniu przez kecodi i ponownym zakodowaniu dalej tak samo:( IMG_1920.mov
-
Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)
Jak wykonales kodowanie? Skopiowane stare czy cos trzeba inaczej kombinowac bo czytalem gdzies post ze trzeba troche ze starego troche z nowego jakies pierwsze trzy cyfry.
-
Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)
Witam moj sterownik nie obsluguje aha i tpms wiec kupilem taki który obsluguje. Znalazłem post ze jednak wymiana samego sterownika jest problemem i wymaga posiadania oryginalnego vcds albo wizyty u specjalisty. To prawda ze po skopiowaniu starego kodowania moga byc problemy w nowym sterowniku? I jakies przypisanie nr vin
-
Grzałka sondy lambda do Audi A4 B8 3.2FSI
A czy w vcds mozna sprawdzic te cztery sondy? Mam problem z brakiem mocy. Czasem ok chwile a czesto dlawi sie tzn nie wkreca sie jak powinien. Lepiej na zimnym niz po złapaniu temperatury. Brak bledow cewki świece itp rozrzad dolot ok
-
Wyjęcie chłodnicy klimatyzacji w Audi A4 B8
I jak? Bo chcialbym ściągnąć cały przedni pas razem ze wzmocnieniem czołowym bez ruszania klimy i gazu
-
Zmiana układu chłodzenia w Audi A4 B8 3.2 FSI
Kable i bezpiecznik dadzą rade przy takiej zmianie?
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Tak robiony pełny skan i brak błędów. Nie nazwałbym tego badziewiem. Miałeś styczność z akurat KECODI? Wiesz jak to działa i skąd? Poczytaj, ogladnij albo zacznij tym programować i wtedy się wypowiedz o tym modelu. Wiem że w Polsce jest biznes na grupie VAG w programowaniu ale moge sie wypowiadac swobodnie.
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Nic nie pomieszało. Działa tak jak ma działać. To jest specjalny interfejs gdzie łączysz sie z internetem np w tel przez aplikacje. Wykupujesz co trzeba i programowanie samo sie robi. W concert przedlift próbowałem wszystkich rad z forum i za granicy i nie mogło to działać. Ja z czystym sumieniem polecam. Dodatkowo można wiele innych rzeczy wykupić.
-
Jaki oring dla węża 8K0121109AA chłodnicy w Audi A4 B8?
Taki sam oring idzie do zlaczki do zbiornika wyrownawczego?
-
Pas przedni i wentylatory w A4 B8 2.0TDI
Tak tez bym chciał kupić odrazu calosc pod 2 wentylatory. Tylko czy naprawde trzeba zmieniac przekroj przewodow i bezpiecznik
-
Zmiana, ładowanie i kodowanie akumulatora w A4 B8
Jeszcze raz dzieki
-
Pas przedni i wentylatory w A4 B8 2.0TDI
Kurcze nie sprawdzalem czy az tyle jest zabawy z zalozeniem dwoch wentylatorów. Na forum z za granicy znajomy zmienil z jednego wentylatora na dwa plus inny modul i kodowanie i smiga. A czy bezpiecznik i kable ruszal nie wiem. Nie wiem tylko czemu na internecie patrzac na wentylator do wersji na jeden sa moce 288w i 400w ale z formy valeo znalazlem tylko 288w. Mam wersje z jednym w 3.2fsi i tez przydaloby sie poprawic chlodzenie. Duzo w korkach wokol Paryza jezdze. Chlodnice mam nissens 34mm chyba ale widzialem denso 38mm rdzen. Moze to warto a wentylator zostawić w spokoju? Tylko mi juz wentylator halasuje i cos kupic musze