Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plama oleju pod autem, Turbo?


Lajon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem - po każdym dniu jazdy kiedy zostawię auto w garażu do rana pojawia się plama oleju wielkości ok 5 cm. Jeśli chodzi o turbinkę to auto chodzi idealnie, nie słabnie, nie włącza się tryb awaryjny. Nie dymi czyli olej nie idzie w wydech. W dolocie mam śladowe ilości oleju ale to chyba normalne jeśli chodzi o te modele. Na bagnecie po zrobieniu 6 tys km ubyło pół miarki pomiędzy min a max czyli bardzo nie wiele. Dodam, że na pewno olej nie cieknie z uszczelniacza na wale z tyłu.

Jak ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc :)

Edytowane przez Lajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual, 6 bieg

Edytowane przez Lajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło czy automat.

Trudno powiedzieć, znając życie trzeba umyć spód jeśli bardzo brudny i zobaczyć gdzie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na tunel, ściągasz osłony i szukasz. U mnie był banał. Poprzedni właściciel wymieniał rozrusznik i mechanik nie dokręcił stalowego węża powrotnego z turbinki i olej się ładnie sączył. Klucz 22, dokręcenie i jest gudi. Druga sprawa ciekło mi z pokrywy zaworów, 50zł uszczelka + benzyna + patyczki do uszu do wyczyszczenia wszystkich rowków, dokręcenie 10Nm i problem solved! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na tunel, ściągasz osłony i szukasz. U mnie był banał. Poprzedni właściciel wymieniał rozrusznik i mechanik nie dokręcił stalowego węża powrotnego z turbinki i olej się ładnie sączył. Klucz 22, dokręcenie i jest gudi. Druga sprawa ciekło mi z pokrywy zaworów, 50zł uszczelka + benzyna + patyczki do uszu do wyczyszczenia wszystkich rowków, dokręcenie 10Nm i problem solved! :)

Jutro się biorę za to. Też może być problem z niedokręconym wężem bo wiem, że poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło a wiec też majstrował przy rozruszniku. Jak się coś wyjaśni to dam znać ;)

Dziś obejrzałem dokładnie wyciek i wygląda na to, że olej wydostaje się z okolicy uszczelki kol. wyd. tylko raczej chyba nie z pod tej uszczelki bo skąd tam może być olej?

Edytowane przez Lajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz małe lusterko? zobacz czy spod pokrywy zaworów tam ładnie sobie nie ścieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...