Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie pojawia się OIL MIN - mimo, że jest mało oleju


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu jechałem bez ładowania (alternator w środku się rozpadł) i żeby dalej przejechać na 1 aku zacząłem wyjmować bezpieczniki. Wyjąłem między innymi bezpieczenik od czujników parkowania oraz sensoru oleju. Na FIS był żółty komunikat SENSOR OIL. Po dojechania do domu, wszystkie bezpieczniki włożyłem na miejsce, zero błędów na fis i na kompie ale sprawdziłem olej. Na bagnecie było minimum (od prawie połowy już powinni być oil min) a komunikat na FIS się nie pojawił.

Trzeba ten czujnik przyuczyć, zakodować, zrobić mu jakieś nastawy początkowe czy coś w tym stylu? W jakiej grupie bloków pomiarowych mogę odczytać informacje z tego czujnika. Jakiś chyba musi być bo nawet VFIZ pokazuje stan oleju (jak ktoś ma VIFZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bagnecie było minimum (od prawie połowy już powinni być oil min) a komunikat na FIS się nie pojawił.

Oil min pojawia się jak masz na kresce min, może 1mm nad kreską min a nie od prawie połowy. Ponadto pomiar jest dokonywany co około 100km.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat zawsze miałem tak, że na zimnym jak mam mniej niż połowa to już OIL MIN krzyczało. Teraz min. na bagnecie i nie krzyczy. 100km to ja dziennie robię :) W której grupie można sprawdzić odczyty z tego czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...