Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubytek płynu w chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy to normalne że ubywa płynu w chłodnicy w zimę? Ostatnio znowu musiałem dolać więcej jak pół litra. Zrobiłem kilka tyś km, głównie w trasie

Leję G12 różowy. Teraz znowu muszę dolać bo jest poniżej minimum

Edytowane przez Osta

Opublikowano

To nie jest normalne . Więc masz prawdopodobnie gdzieś wyciek . Sprawdź kranik w chłodnicy może on nie trzyma .

Opublikowano

Wyciek to optymistyczna wersja. Równie dobrze może być chłodnica EGR lub uszczelka pod głowicą, w ostateczności sama głowica (zdarzają się niestety te awarie). Masz jakieś inne objawy? Np. nierówna praca na zimnym?

Oczywiście zacząłbym od poszukiwania wycieków, jeśli nie ma, to trzeba się przyjrzeć chłodnicy egr (można obejść ją).

Jeszcze ktoś tu kiedyś wspominał, że chyba po 2 krotniej wymiany zbiorniczka dopiero przestało ubywać.

Edytowane przez audikrk_

Opublikowano
  • Autor

Kiedyś słyszałem że w zimę płyn chłodniczy trochę ubywa bo ma swoje tam jakieś właściwości. Czasem ale rzadko zatelepie silnikiem na kilka sekund ale tak to nic. A patrzeć i wyjmować teraz głowicę bo może to ona to trochę bez sensu

Opublikowano

Wyjmować ot tak to nie, ale pewnie problem będzie się pogłębiał, aż w końcu zostanie assistance i jeszcze większe wydatki. Sprawdzić przede wszystkim wizualnie czy nie ma wycieków, a pewnie nie ma, potem chłodnica egr ona też czasem lubi puszczać, pozniej zostaje niestety ściąganie czapki.

co do telepania plus ubywający płyn to w tych silnikach prawie zawsze była uszczelka pod głowicą/głowica. Nie straszę, tylko informuję ;)

Co do właściwości płynu, nie ma wpływu zima na to, a jeśli nawet to po dolaniu do odpowiedniego poziomu ot tak by nie spadło znów.

jaki masz przelot?

Edytowane przez audikrk_

Opublikowano

Wyjmować ot tak to nie, ale pewnie problem będzie się pogłębiał, aż w końcu zostanie assistance i jeszcze większe wydatki. Sprawdzić przede wszystkim wizualnie czy nie ma wycieków, a pewnie nie ma, potem chłodnica egr ona też czasem lubi puszczać, pozniej zostaje niestety ściąganie czapki.

co do telepania plus ubywający płyn to w tych silnikach prawie zawsze była uszczelka pod głowicą/głowica. Nie straszę, tylko informuję ;)

Co do właściwości płynu, nie ma wpływu zima na to, a jeśli nawet to po dolaniu do odpowiedniego poziomu ot tak by nie spadło znów.

jaki masz przelot?

To jest silnik CR w którym zostały poprawione głowice ,nie pękają jak w starym PD

Opublikowano

Pekają nie tak często jak w pdkach ale pękają, oczywiści są egz co mają nalatane 400 tys i nic się nie dzieje, więc nie ma zasady. Widziałem i to nie jeden czy dwa razy, poza tym wystarczy poczytać...Częściej jednak do wymiany jest sama uszczelka pod głowicą. oczywiście są egz co mają nalatane 400 tys i nic się nie dzieje, więc nie ma zasady.

Trzęsięnie plus uciekający płyn:

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=127029&sid=42a354104055c39a7c01cb79465538ab&start=20

kolejny przypadek:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/258868-skoda-superb-wydmuchalo-uszczelke-pod-glowica-ostrzezenie/ - uszczelka plus dziury w głowicy

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/373621-dziwne-zachowanie-plynu-chlodniczego-obaj-przelewania-wody-pod-deska-rozdzielcza/- świeżutki wpis, pęknięta głowica.

Edytowane przez audikrk_

Opublikowano
  • Autor

No kurde nie żartuj z tą głowicą ;/ Musze znaleźć dobrego mechanika. Na dodatek auto poszarpuje przy ruszaniu więc dwumas się zbliża do wymiany ale o tym to wiem. Dwumas bym robił dopiero jakby auto zaczęło się ślizgać na którymś biegu bo tak to chyba bez sensu wymieniać jak szarpie przy ruszaniu (trochę inaczej muszę operować sprzęgłem żeby samochód nie zgasł, ale ogólnie nie ma tragedii i nie dzieje się to codziennie ale często).

(u mnie te "drgania" występują bardzo rzadko i tylko po odpaleniu samochodu i jest to delikatne telepanie silnikiem/samochodem, zdarza się rzadko) więc może to być również któryś z wtrysków, lub poduszki pod silnikiem

Przebieg to 215tyś km, 2011r, silnik CAHA

Edytowane przez Osta

Opublikowano

Jeśli 'pali' na 4 gary a jedynie delikatnie szarpnie to pewnie któryś wtrysk. Zresztą te piezowtryski w zimie nawet jak są dobre lubią tak chodzić.

Opublikowano
  • Autor

Pod kompa auto było podłączane i było wszystko sprawdzane i nie było ani jednego błędu. Jedynie ten płyn ubywa, ale przejadę się do mechanika. Może coś więcej się dowiem, ale dzięki :hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podlanczajac się do tematu mam pytanie mi przez dwa lata około ubyło z polowy skali do minimum trochę poniżej po około 60 tyś km czy to normalne czy czas zacząć się martwić?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
Dnia 31.12.2016 o 13:12, martinomen napisał:

Podlanczajac się do tematu mam pytanie mi przez dwa lata około ubyło z polowy skali do minimum trochę poniżej po około 60 tyś km czy to normalne czy czas zacząć się martwić?

 

Raczej dolać płynu i olać ... taki ubytek, to nic poważnego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.