Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z odpalaniem na ciepłym silniku ,wina rozrusznika ?


lukasz9501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam afn 110km ,ostatnio po zalaniu BP przypadkowo ,siadła pompa wtryskowa . Zostało wymienione : pompa wtryskowa sprawna ,wtryski , świece żarowe,kompletny rozrząd i ustawiony kąt zapłonu programem . Problem polega na tym ,iż cięzko odpala na ciepłym silniku (rozrusznik strasznie szura jak by go blokowało ) .Musze długo trzymać na starterze by go odpalić . Moc itd wszystko ma ,natomiast gdy jest zimny ,podgrzeje świece pali od strzała . Może to być wina rozrusznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam afn 110km ,ostatnio po zalaniu BP przypadkowo ,siadła pompa wtryskowa . Zostało wymienione : pompa wtryskowa sprawna ,wtryski , świece żarowe,kompletny rozrząd i ustawiony kąt zapłonu programem . Problem polega na tym ,iż cięzko odpala na ciepłym silniku (rozrusznik strasznie szura jak by go blokowało ) .Musze długo trzymać na starterze by go odpalić . Moc itd wszystko ma ,natomiast gdy jest zimny ,podgrzeje świece pali od strzała . Może to być wina rozrusznika ?

Może być. Znajomy w a8 miał podobnie. Zimny igła, ciepły prawie w ogóle. Remont rozrusznika nie jest aż tak kosztowny. Można zrobić i w tedy jeden element będzie pewny. Miałem mniej więcej podobny przypadek osobiście, tyle ze to już była pewna skrajność, mianowicie rozpadający się dwumas. Dosłownie rozpadający się. Ale tak jak piszę, to już skrajny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...