-
Potrzebuje troszkę więcej koni. Kto pomoże?
Dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz taniej. Ja na śląsku za AFN'a płaciłem coś koło 500zł.
-
Dziwny stuk podczas zmiany biegu.
Poduszki pod skrzynią są dwie. Z lewej i prawej strony. Weź samochód na kanał, breszka, i sprawdzisz w jakim są stanie. Z drugiej strony u mnie przy ostrym starcie uderzał wydech o budę. Też możesz mu się przyjrzeć.
-
Lewy słupek prady
Sprawdź kable między drzwiami a słupkiem. Często się dzieje że jakiś się złamie, od otwierania i zamykania, i są problemy. Miałem tak w vento ostatnio. Nic nie działało w drzwiach, a jak otworzyłem to normalnie działało. Odsłoniłem gumę a tam brązowy kabel od masy złamany.
-
tylny most A4 B5 quattro
A na wlepce w bagażniku nie ma oznaczenia? Ewentualnie zobacz jakie masz oznaczenie skrzyni i pod nią szukaj dyfra.
-
centralny zamek nie działa
U mnie identycznie było gdy pompka się rozleciała, jak kolega wyżej pisze. Zamiennik na allegro zdaje się 115 zł i działał bez problemu. Nie ma dużo roboty żeby to rozebrać i sprawdzić.
-
Brązowa wtyczka
Nie jest to czasem masa do radia? Zdaje się ori radio na tylnej ściance ma odgiętą blaszkę na którą wsuwasz wtyczkę. Tak coś mi się wydaje.
-
Pompka centralnego sama sie wlacza
Nie masz czasem w miejscu gdzie zamontowana jest pompka wilgoci albo wody, płynącej, np. z anteny dachowej? Ewentualnie wkładka w drzwiach do sprawdzenia, może zwiera coś na otwieraniu i przez to się tak dzieje.
-
Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec i okolice - spoty, prężna grupa ?
Witam Panowie. Chciałem zapytać czy jest wśród was ktoś ze Zgorzelca, którego mógł bym prosić o wyświadczenie przysługi? Chodzi o wstępne obejrzenie samochodu w Zgorzelcu.
-
Obudowa filtra powietrza z większym wejściem i wyjściem
Ja u siebie spawałem Tip'a plus redukcja silikonowa. Chyba z 90mm na 63, a na dole 63 na 45 czy jakoś tak. Do tego większa obudowa przepływomierza i w sofcie przepływka out.
-
Nierówna praca silnika po naprawie pompy
Nie no, nie spodziewał bym się aż takiej kwoty. Dość dużo według mnie. Dużo za dużo.
-
czy to uszczelka - bulgotanie nagrzewnicy
U mnie jak bulgotało to była wina uszczelki. Najpierw powoli ubywało płynu, na koniec po paru km zapalała się kontrolka od niskiego stanu. Przez cały czas w ogóle nie kopcił inaczej.
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
A powiedz, czy po obiciu tarczy i zmontowaniu tego wszystkiego zrobiłeś jakieś 500-1000km na spokojnie żeby tarcza się dotarła i ułożyła? Bo jak od razu but to ja bym się nie dziwił że ślizga. No i druga sprawa czy toczyłeś koło przed montażem tego? Jeśli toczyłeś tylko w miejscu pracy tarczy to jest kolejny powód do ślizgania. JANIKO, ja u siebie dokręcałem z momentem zdaje się 120Nm i dawałem po kropelce kleju. Ważne żeby wszystkie były jednakowo dokręcone.
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
Ja w tamtym miejscu dałem kolanko 90'. Potem była rura wyprofilowana i wyspawana co szła przed przedni pas i tam połączenie z fmic. Tyle że ja miałem turbine CAHA to może być różnica ułożenia wyjścia względem serii.
-
[AJM] Wymiana kończącego się turbo - jak to najlepiej ugryźć
Jeśli regenerację wykonuje firma, która demontuje i montuje sprężarkę, Zaleca wymianę oleju z filtrami, i coś tam jeszcze sugeruje powiedzmy, to myślę że taka regeneracja ma szansę bytu i jak najbardziej mamy gwarancję że samochód będzie jeździł. Na pewno omijał bym szerokim łukiem warsztaty do których wystarczy wysłać pocztą sprężarkę lub wysłać na wymianę, a cała usługa kosztuje 499zł. Tu na pewno nie będzie żadnej gwarancji ani satysfakcji z wykonanej usługi. Ja osobiście podnosząc moc w swoim audi zastanawiałem się nad regeneracją, jednak wizja wydania minimum 1200zł, trochę mnie zniechęciła, używki nie chciałem bo za stare AWX'y chcą 500-600zł, więc kupiłem używaną CAHA z 2010roku za 700zł(takie mają ceny) i byłem mega zadowolony. Kilka przeróbek i turbina siedziała w samochodzie i raz na zawsze zapomniałem co to są problemy ze sprężarką.
-
Audi Swap skrzyni biegów z b7 do b5
Może być trochę roboty. Z tego co myślę to będzie trzeba zmienić sanki, ewentualnie kombinować z łapami, wybierak biegów. Przedłużyć kabel od wstecznego, i zależnie od rocznika skrzyni nie będzie ona miała impulsatora do prędkości, co za tym idzie nie będzie Ci licznik działał. Nie robiłem nigdy takiego swapu i nie są to pewne informacje. Po prostu sam bym je wziął pod uwagę. Może ktoś interesował się tematem to niech się wypowie. Swoją drogą czemu akurat takie skrzynie chcesz montować?
dj domin1
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta