Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przepuszczające hamulce


jacekbalcerzak

Rekomendowane odpowiedzi

siema, wymienialem ostatnio wężyki elastyczne z przodu od hamulców, prawa strona ciężko szła, musialem od zacisku hamulcowego odkręcić tą miedzianą rurkę zeby odkręcić od niej wężyk, przed tym odkręciłem drugi koniec wężyka od układu który zaślepiłem zeby nie leciał płyn. Wszystko skręciłem, odpowietrzałem, nie mogłem odpowietrzyć, szło powietrze, ppiana, ok, droga strona zrobiona wszystko w porządku, przed wymiana samochod hamował normalnie, bez problemów a teraz hamulec wpada w podloge jest miekki, dziś odpowietrzałem wszystkie hamulce zaczynająć PT'LT'PP'LP, no i wszędzie wyszło powietrze, ale prawy przód dalej pęcherzyki, wylałem 2 opakowania płynu hamulcowego i nic, ktoś jakieś pomysły? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zapowietrzyłeś pompe abs

lub jest gdzieś jakaś nieszczelność

a jak ją odpowietrzyć? nie wiem co z ta nieszczelnością, z prawej strony w wężyku leci aż piana, nie mam pojęcia, wężyki nowe, czy gdyby było nieeszczelne nie powinien uciekac płyn podczas np nacisniecia hamulca gdy wytworzy sie cisnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz procedure odpowietrzenia abs :

Wszystkie koła odciążone w powietrzu a potem podpinasz vag i lecisz :

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

Zacznij odpowietrzyć pompę abs a potem szukaj dalej co może być nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz procedure odpowietrzenia abs :

Wszystkie koła odciążone w powietrzu a potem podpinasz vag i lecisz :

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

Zacznij odpowietrzyć pompę abs a potem szukaj dalej co może być nie tak .

a co z odpowietrznikami? nic nei odkrecac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie odkręcasz . Tylko to co ci napisałem powietrze z niej poleci do zbiorniczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jak coś rozwiązany, wystarczyło podłączyć pod komputer, otworzyć pompę ABS, na odpalonym silniku wszystko i odkręcać po kolei odpowietrzniki , samo sie odpowietrzyło bez pompowania w pedał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że poniżej pompy abs, i pompy hamulcowej, nie ma takiego czegoś jak zapowietrzanie się. Tam panuje takie ciśnienie, że wam wysadzi płyn hamulcowy, i prędzej to zauważycie. Jak zaciągnięcie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...