Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy w A4 B8 2.0TDI


wiciu6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wiedziec co może oznaczać namalowany markerem znak X na czujniku turbiny? Nie wiem jak sie dokladnie nazywa ten czujnik ale są tam podpięte kable .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2016 o 12:49, wiciu6 napisał(a):

Witam, Kupilem B8 105 KW z pompą wysokiego ciśnienia do roboty. Po regeneracji pompy, sprawdzeniu wtryskiwaczy , wymiany pompki paliwa i czyszczeniu ukladu przyszedł czas na testy.

Jak się okazało auto jak dla mnie nie miało swojej dynamiki i mocy. Pojechałem więc na hamownie i ku zdziwieniu otrzymałem 126KM i około 280 NM. Firma w której to robiłem zajmuję się również Chipowaniem i powiedzieli że mogą wgrać program i sprawdzić czy będzie wzrost . Po wgraniu wyszla mi "seria" 142km i 325NM.

Teraz jest pytanie czy możecie podpowiedzieć gdzie szukać reszty mocy auta.

Jak się okazało po powrocie znalazłem 2 duże opiłki okolo 2mm w filterku pompy wtryskowej. Pompa została zwrócona na gwarancji i wymieniony wałek ( facet mowił że z opiłków w układzie po nie wyczyszczeniu ale serwis co robil to wszystko na moich oczach powiedział że nie ma nic ).

Po zlożeniu wszsytkiego w kupę i sprawdzeniu wtryskiwaczy auto nie zyskało na mocy w hamowni.

Po przejechaniu około 800 km zobaczyłem przepuszczane paliwo - prawdopodobnie przy pompie cisnienia ( okolice walka ). Pompę planuję wymontować po świętach dać jeszcze raz do naprawy innej firmie. ( Jaką polecacie do CP4 ? )

W między czasie zrobiłem jeszcze diagnostykę podczas jazdy w serwisie. Gościu powiedział że ciśnienie doładowania, przepływomierz , ciśnienie paliwa są ok.

Jeden błąd miał który wyskoczył to P1065.

Objawy które znalazłem jeszcze to:

- z rana czasem dużej pochodzi na 1000 obr. Sprawdzałem alternator ( 14.8 V za alternatorem ) i baterie ( 100% w MMI) są ok.

- lekko okopcona końcówka

Nie wiem za co się teraz zabrać zeby poszukać tej mocy. Napewno pompa będzie do wymiany ale nie wiem czy ona będzie skutkować tą różnicą

Gościu z Chipa powiedział że na tym programie ma być około 180KM i 400NM

Część kolego doszles dlaczego nie ma tej mocy bo ja mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr23 napisał(a):

Część kolego doszles dlaczego nie ma tej mocy bo ja mam to samo

"Odgrzałeś kotleta " sprzed ponad 7 lat , kolega się logował w 2019 ostatnio więc rozwiązania ni ma.

Zapodaj auto scan to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...