Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 chce cos porobic ale nie wiem jak zaczac


Raresz Fochatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie mam urlop wiec chcialem troche czasu poswiecic mojej niuni. Ogolnie wszystko zaczelo sie od pomyslu ze chce zielone lampki w srodku auta mam na mysli te 3 na gorze kolo lusterka kiedy zajade wieczorem na miejscowke na blanta to chcialbym zeby swiecilo na zielono moj kolega mial tak kiedys w seju i niezly efekt jak dla mnie. Pomyslalem ze rozejrze sie za zamiennikami w ledach i pojezdzilem po sklepach ale wszedzie tylko do wyboru sa biale albo czerwone na tyl i wszyscy mowia ze na necie trzeba takie rzeczy zamiawiac szukalem troche ale tez wszsytko co znalazlem to biale ledy. ktos moglby mnie nakierowac na stronke gdzie moge powybierac sobie takie rzeczy?

ogolnie w przyszlym roku chce sobie troche doiwnestowac w furke mam tu na mysli caly osprzet silnika ale oprocz tego troche optyke chcialem podniesc. ktos moglby mnie nakierowac na strone gdzie bede mial do dyspozycji multum rodzai roznych rzeczy tak zebym sobie skomponowal wlasnego seta? rzeczy za ktorymi jak narazie sie rozgladam to:

- wlasnie te zielone swiatelka do srodka
- jak juz swiatlo to chcialem sobie wsadzic jakies nowe lampy(odblysniki + klosze nowe) przod tyl ale nie chce takich jak w serii wlasnie chce miec do wyboru zeby moja niunia nie wygladala jak inne b5 ktore spotkam no i fajnie by bylo jakby dalo sie jakis kolorek do tego dolozyc do zarowek(czy tam halogenow) tylko tak zeby to bylo zgodne z prawem bo musze sie pilnowac.

- kiedys w grze widzialem galke zmiany biegow z takim usmieszkiem zoltym nazywa sie to "smiley knob" ale kiedys bardzo dlugo i intensywnie szukalem i nie znalazlem nigdzie niczego takiego ale jak bedzie cos inneg fajnego tez sie zastanowie.

poza tematem stron z takimi rzeczami mam jeszcze 2 pytania:

- ogolnie duzo jezdze i standardowe lusterka czasem mnie mecza przy zmianie pasa czy da sie jakos latwo zamienic te co mam na takie ktore maja dodatkowy obszar dedykowany dla "martwej strefy" czy jak to sie tam nazywa. mialem takie w golfie bylo to wszystko w jednym lusterku tylko szklo bylo podzielone na 2 duze i male to male mialo inny kat odbijania i pokazywalo to czego normalnie nie widac. prawe po prostu chcialem zmienic na duze tak jak jest z lewej tylko ze z tej strony nie zalezy mi na dodatkowej strefie. gdzie mozna znalezc takie lusterka tzn gdzie szukac?

- no i plastiki da sie jakos zmienic kolor plastikow (tzn wiem ze sie pewnie da ale czy da sie to zrobic elegancko i efektywnie) ewentualnie ten ktory jest jakos odswiezyc mam wszystko strasznie juz zjechane.

jak komus chcialo sie to czytac i ktos ma ochote mi pomoc to z gory bardzo wielkie dzieki ja ide szukac dalej na necie co mozna porobic :) szczesliwego nowego roku!!!

EDIT:

zapomnialem dodac rocznik to 1997 nie wiem czy to ma znaczenie ale z tego co slyszalem to nowsze roczniki sie roznia tzn jakis polift wiec wolalem dla pewnosci dopisac :)

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, czy ty to widzisz ?!

Te zielone ledy z seicento tam właśnie powinny zostać.

Proszę Cie, jak już modzisz to nie rób wiejskiego tjuningu w Audi, to nie gulf czy "E-czy-sześć Mpower"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, czy ty to widzisz ?!

Te zielone ledy z seicento tam właśnie powinny zostać.

Proszę Cie, jak już modzisz to nie rób wiejskiego tjuningu w Audi, to nie gulf czy "E-czy-sześć Mpower"

czemu? wiejskie nie wiejskie najwazniejsze zeby mi sie podobalo. chce zobaczyc po prostu jak bedzie wygladalo to z zielonym swiatlem w srodku a mam przeczucie ze mi bedzie odpowiadac jak nie to zmienie z powrotem na oryginal.

a co do przednich lamp jak widzialem fotki z ringami to mi sie podobaly ale jakos wszyscy na tym forum pisza zeby takich nie montowac ktos moze przyblizyc mi temat? czy to tylko ze wzgledu ze byly takie w bmw i wszyscy sa po prostu przeciwni robienia bmw z audicy czy powodem jest to ze slabo swieca i bede zawiedziony czy tez moze wygladaja fajnie tylko na fotkach a jak bede mial je u siebie to efekt juz minie i tez bede zawiedziony? swoja droga nie zalezy mi na ringach po prostu zwrocily moja uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zamienniki słabo świecą wiec, jedynie co mogę ci zaproponować to założenie oryginalnych używanych lamp soczewkowych z polifta. Światło będzie zdecydowanie lepsze niż w przypadku zamienników. No i będzie wyglądać ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zamienniki słabo świecą wiec, jedynie co mogę ci zaproponować to założenie oryginalnych używanych lamp soczewkowych z polifta. Światło będzie zdecydowanie lepsze niż w przypadku zamienników. No i będzie wyglądać ładnie.

dalbys rade wstawic linka ktore to sa? ogolnie o co mi chodzi: teraz jak patrze na auto widze dwa kwadraty swiecace swiatlem selektywnym jak wszystkie inne w serii. co chce: jakis fajny swiezy wyglad lamp z przezroczystymi kloszami przez ktore widac te lampy w srodku(90% nieseryjnych lamp widocznych na fotkach na necie) dajace ladny kolor swiatla.

edit:

jakies pomysly z czarnych lamp?

jak to jest z tym ksenonem? tzn dorwalem stronke gdzie jest zestawienie lamp doszedlem do wniosku ze najbardziej spasuja mi czarne lampy no ale sa rozne sa na zarowki i sa na ksenony. jak odczuje roznice oprocz finansowo? oplaca sie miec ksenony? jak to sie sprawdza w praktyce?

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż instalacji xenonów to koszt ok 1500 zł.

chodziło mi o takie światła http://bright-cars.com/uploads/audi/audi-a4-b5/audi-a4-b5-53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj. Na forum jest wszystko o lampach. Zwykłych Xenonach czy bixenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas nie moglem tego poskladac w jedna calosc ale chyba wlasnie mi sie udalo. jak sie myle poprawcie mnie.

ogolnie z mojego rocznika 97 mam zwykle reflektory. w 99 roku po lifcie zakladali juz inne reflektory te lampy soczewkowe? czyli chodzilo glownie o to ze te lampy sa z gladkiego szkla(inaczej niz u mnie) dlatego nie rozprasza swiatla tak przeczytalem na necie co jest dosc logiczne. i teraz jakbym chcial ksenony to sa 2 opcje to tez przeczytalem na necie czyli pierwsza to koluje lampy soczewkowe i przerabiam pod ksenony albo kupuje od razu lampy przystosowane do ksenonow? ogolnie cala sprawa nielegalnosci opiera sie na tym ze na moich kloszach co mam teraz nie mozna montowac ksenonow? ksenony na tym gladkim szkle sa juz dozwolone?

jesli bym zdecydowal sie na lampy ksenonowe wystarczy kupic takie lampy i normalnie sie je zaklada? czy mimo tego ze juz sa przystosowane do ksenonow dalej musze ogarniac jakies przetwornice itp? chetnie bym doczytal na necie jak to wszystko wyglada ale narazie nie mam podlapanych podstaw tematu oswietlenia.

ogolnie nastawilem sie juz ze chce miec ksenony w aucie wiem ze to drogo wyjdzie no ale wole dluzej poodkladac hajs i sie cieszyc ksenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiony się ze za gruba kasę kupisz oto Xeon i będzie świecił do d... . Bo będą wypalone odblysniki. Kup zwykle lampy polift i rób z nich odrazu bixenon wtedy będziesz miał dopiero porządne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja trzepie za te lampy? pewnie rzucaja sie dosyc w oczy? jesli sa przypalowe to niestety sobie bede musial odpuscic i tak chyba mimo wszystko zdecyduje sie na zwykle ringi w czarnych lampach wiem ze pewnie 90% ludzi tu napisze ze to wiocha a najbardziej ten ziomek co w innym temacie sie wypowiadal wlasnie na ten temat ze jak jemu sie nie pdooba to znaczy ze wszyscy maja zjebany gust ale mimo wszystko pokazalbym wam chociaz ze 3 randomowe fotki odwalonych audic na tych ringach i by wam koparki do gleby opadly. wiec nie uwazam ze mialyby byc wiesniackie ringi montowane w audi. marzyl mi sie ksenon ale poczytalem na necie ile jest przerobek z tym najbardziej spryskiwacze i samopoziomowanie a swoja droga nie chce by mnie zatrzymal pierwszy lepszy patrol za to ze swiece jasniej niz inni. wiem za to jedno ze jedyne co mi pasuje do mojego lakieru to napewno beda to czarne lampy.

p.s. a jaki w tym wszystkim biora udzial ledy? ludzie uzywaja ledow zamiast ksenonu zeby nie musiec przerabiac wszystkiego?

Edytowane przez Raresz Fochatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...