Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ślizganie sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Dziś przytrafiła mi się następująca, niezbyt ciekawa sytuacja...

Przyspieszając z niższych obrotów na trzecim biegu, auto zareagowało jakby nie wszedł bieg, od razu wyrzuciłem go na luz i wrzuciłem z powrotem - reakcja taka sama, bieg w dół to samo, w górę to samo. Awaryjne i zjazd z lewego pasa na ledwo toczącym już się aucie, kontrolnie ostatnia próba i zaskoczenie - auto jedzie jakby nigdy nic.

Na to zaleciało charakterystycznym metalicznym smrodem (nie maltretowałem go) i co najciekawsze dalsza jazda odbyła się bez problemów.

Jeżdżę 1.9 tdi (AVF), skrzynia manualna, sprzęgło nie dawało wcześniej jakichś niepokojących objawów...

Pytanie na szybko - myślicie, że już mam rozbijać skarbonkę i się szykować do wymiany/regeneracji sprzęgła, czy jest szansa że jeszcze polata?

Pytam tu, bo czasem mechanicy nie są obiektywni...

Nie ukrywam, że jeżdżąc dość często z dwójką małych dzieci i brakiem assistance, ryzyko tego że zatrzymam się na środku drogi jest dla mnie dość przerażające, z drugiej strony też nie chcę się jakoś wybitnie spieszyć do takiego wydatku...

Miał ktoś coś podobnego?.

Dzięki za rady.

Edytowane przez namaseo

Opublikowano

skoro mówisz że samo się naprawiło to może jeszcze trochę polatać :)

a tak na serio może wysprzęglik nie zadziałał jak trzeba i dopiero za którymś razem zaskoczył, albo okładzina była mokra

sprzęgło jak u ciebie łapie na samej górze już ?

u mnie ślizganie nie wróżyło nic dobrego do wymiany miałem cały komplet...

radził bym tego nie bagatelizować i dla spokoju sumienia skontrolować

Edytowane przez matisstz

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź.

Dziś zrobiłem ok 100 km, bez problemów najmniejszych.

Sprzęgło łapie od około połowy, może trochę powyżej.

Mam w swoich stronach (200km od miejsca zamieszkania) zaufanego mechanika do którego będę musiał się wybrać, bo faktycznie - łatwo spokoju to nie da.

Edytowane przez namaseo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.